eTwinning 2015 /2016

Powoli dobiega końca nasz pierwszy w tym roku projekt etwinning „Postcards for European Day of Languages 2015” (Pocztówki na Europejski Dzień Języków 2015). Celem projektu była wymiana kartek pocztowych z krótka informacją o sobie i pozdrowieniami w języku angielskim i językach narodowych. Otrzymane kartki zostały zaprezentowane w każdej szkole partnerskiej w czasie obchodów Europejskiego Dnia Języków, który świętujemy corocznie dnia 26 września. Poprzez udział w projekcie uczniowie mogli dodatkowo rozwijać umiejętności językowe oraz nawiązać kontakt z uczniami z innych krajów. Każdy uczeń otrzyma kartkę od kolegi z jednej z zaprzyjaźnionych szkół.
W projekcie wzięli udział uczniowie klas 1-3, napisali około 100 kartek po polsku, angielsku i niemiecku. Dzięki zaangażowaniu uczniów z wielu klas mogliśmy wysłać przed 26 września po kilka kartek do każdej z  21 szkół partnerskich z 16 państw. Poniższa prezentacja pokazuje pracę nad projektem naszych uczniów z klas pierwszych (Ia, Ic, Id)  i drugich (IIa, IIc, IIe), którzy uczą się języka francuskiego.

Prezentacja 1 : PG1 Opole, Poland

Z niecierpliwością czekaliśmy na kartki od naszych partnerów. Projekt okazał się dużym sukcesem. Otrzymaliśmy do tej pory kartki z Francji (5 szkół), Czech (2 szkoły), Hiszpanii, Mallorki, Niemiec, Luxemburga, Finlandii, Norwegii, Słowenii, Litwy, Bośni i Hercegowiny, Irlandii Północnej. Czekamy na wysłane już do nas kartki z Belgii, Albanii i Turcji. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pokazującej otrzymane pocztówki oraz kartki wykonane własnoręcznie, które mogliśmy zaprezentować na korytarzu naszej szkoły w czasie Europejskiego Dnia Języków:

Prezentacja 2: Postcards received for EDL 2015

Partnerzy projektu również przygotowali filmy przedstawiające ich szkoły, przebieg prac nad projektem i kartki, które otrzymali. Oto jeden z nich: prezentacja francuskiego gimnazjum Collège Leroi Gourhan z miejscowości Le Bugue na południu Francji.

Prezentacja 3: photo story EDL 2015

Mathilde i Célia – uczennice gimnazjum Collège de La Villeneuve z St. André-les-Vergers we Francji przesłały nam podziękowania za kartki z Polski:

Prezentacja 4: Mathilde and Celia thank the Polish pupils for their postcar.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie nawiążą nowe przyjaźnie i dostrzegą wartość nauki języków obcych.

eTwinning 2013 /2014

Od października 2013 roku uczniowie klas trzecich realizują w ramach E-Twinningu projekt pod tytułem „Weihnachten in Frankreich und in Polen”. Uczniowie opracowują materiały w języku niemieckim a celem projektu jest rozwijanie kompetencji językowych oraz poznawanie kultury, realiów, tradycji i obyczajów we Francji.

PG1 BIORĄCYCH UDZIAŁ W PROJEKCIE:

<<<:::::::::::::>>>

ZE SZKOŁY PARTNERSKIEJ W CAEN:

eTwinning 2011 /2012

POZNAJMY NASZYCH KORESPONDENTÓW Z SEVILLI

:: Zobacz naszą platformę TwinSpace ::

eTwinning 2010 /2011

:: Zobacz naszą platformę TwinSpace ::

eTwinning 2009 /2010

I ETAP  >>>