pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

SUKCES LEŻY W NASZYCH SERCACH - PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KOŁA FILMOWEGO I STAŻ W TV3 OPOLE

Od września 2016 roku uczniowie należący do Koła Filmowego w naszej szkole bardzo zaangażowali się w promocję naszej szkoły. Nagrali teledysk do utworu Dawida Kwiatkowskiego na konkurs, który był realizowany przez TVN. Następnie nagrali autorską piosenkę o Opolu, w prywatnym studiu nagrań w RCRE w Opolu. Przeprowadzili akcję zbiórki rzeczy dla Domu Dziecka i Hospicjum w Opolu. Odbyli szereg szkoleń dotyczących nagrywania filmów oraz poznali Medialny Świat Książek w Publicznej Bibliotece w Opolu. Ogromnym sukcesem okazało się nagranie filmu pt.: ,,Kim jestem?” na konkurs realizowany przez Policję w Opolu, uczniowie zajęli 1 miejsce. Zyskaliśmy też wspaniałego nauczyciela, który wspólnie z nami opracowywał szereg pomysłów. Dziękujemy pani Barbarze Klimko- Dureckiej za ogromne wsparcie!

Przystąpiliśmy do kolejnych konkursów, zdobyliśmy wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym w LO6. W maju wzięliśmy udział w akcji ,, Maj Życzliwości” i nagraliśmy spot przedstawiający naszych uczniów pomagających osobom starszym i niepełnosprawnym. Za zaangażowanie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Opola - pana Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

 Reporterzy TV3 Opole zainteresowali się naszym kołem i dostaliśmy zaproszenie do porannego programu. Kajetan Parkitny z klasy 2d udzielił wywiadu. Kolejnym naszym marzeniem stał się udział w konkursie realizowanym przez Archiwum Państwowe w Opolu. Prezydent Miasta Opola zgodził się na wywiad z nami, było to dla nas ogromne wyróżnienie. Do konkursu o wspomnieniach dotyczących naszego miasta zaangażowaliśmy też naszych wspaniałych nauczycieli historii: Pana G. Bortnika, pana A. Keslera, panią A. Grabowską. Z wielką radością i okrzykiem szczęścia przyjęliśmy wiadomość, że nasz film pt.: ,,Życie w blasku Opola” zdobył 1 miejsce i otrzymaliśmy STAŻ w TV3 Opole! Zapisaliśmy się w historii naszego miasta już na zawsze naszą autorską piosenką, naszymi zdjęciami i wspomnieniami. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i Dyrekcji za wspieranie nas w działaniach i motywowanie do pracy. Dziękujemy rodzicom za wspieranie naszych pasji i realizowanie marzeń! Dowiedzieliśmy się jak smakuje przegrana i ile pracy należy włożyć, aby odnieść sukces. Wiemy również, co tak naprawdę jest największym naszym sukcesem. Prawdziwym szczęściem jest uczyć się w szkole, która rozwija pasje, wspiera każdego ucznia. Największym naszym sukcesem jest to, że potrafimy pracować razem, wspierać się i pomagać innym. Sukces leży w naszych sercach i dobroci wobec innych.

Koło Filmowe:

Kajetan Parkitny 2d

Mateusz Warzyc 2d

Zuzanna Patrzyk 2d

Łukasz Jurczyk 2d

Szymon Stach 1d

 

Opiekun Koła Filmowego mgr Jolanta Lubera

 
 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013