Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama
SUKCES LEŻY W NASZYCH SERCACH - PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KOŁA FILMOWEGO I STAŻ W TV3 OPOLE

Od września 2016 roku uczniowie należący do Koła Filmowego w naszej szkole bardzo zaangażowali się w promocję naszej szkoły. Nagrali teledysk do utworu Dawida Kwiatkowskiego na konkurs, który był realizowany przez TVN. Następnie nagrali autorską piosenkę o Opolu, w prywatnym studiu nagrań w RCRE w Opolu. Przeprowadzili akcję zbiórki rzeczy dla Domu Dziecka i Hospicjum w Opolu. Odbyli szereg szkoleń dotyczących nagrywania filmów oraz poznali Medialny Świat Książek w Publicznej Bibliotece w Opolu. Ogromnym sukcesem okazało się nagranie filmu pt.: ,,Kim jestem?” na konkurs realizowany przez Policję w Opolu, uczniowie zajęli 1 miejsce. Zyskaliśmy też wspaniałego nauczyciela, który wspólnie z nami opracowywał szereg pomysłów. Dziękujemy pani Barbarze Klimko- Dureckiej za ogromne wsparcie!

Przystąpiliśmy do kolejnych konkursów, zdobyliśmy wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym w LO6. W maju wzięliśmy udział w akcji ,, Maj Życzliwości” i nagraliśmy spot przedstawiający naszych uczniów pomagających osobom starszym i niepełnosprawnym. Za zaangażowanie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Opola - pana Arkadiusza Wiśniewskiego.

Reporterzy TV3 Opole zainteresowali się naszym kołem i dostaliśmy zaproszenie do porannego programu. Kajetan Parkitny z klasy 2d udzielił wywiadu. Kolejnym naszym marzeniem stał się udział w konkursie realizowanym przez Archiwum Państwowe w Opolu. Prezydent Miasta Opola zgodził się na wywiad z nami, było to dla nas ogromne wyróżnienie. Do konkursu o wspomnieniach dotyczących naszego miasta zaangażowaliśmy też naszych wspaniałych nauczycieli historii: Pana G. Bortnika, pana A. Keslera, panią A. Grabowską. Z wielką radością i okrzykiem szczęścia przyjęliśmy wiadomość, że nasz film pt.: ,,Życie w blasku Opola” zdobył 1 miejsce i otrzymaliśmy STAŻ w TV3 Opole! Zapisaliśmy się w historii naszego miasta już na zawsze naszą autorską piosenką, naszymi zdjęciami i wspomnieniami. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i Dyrekcji za wspieranie nas w działaniach i motywowanie do pracy. Dziękujemy rodzicom za wspieranie naszych pasji i realizowanie marzeń! Dowiedzieliśmy się jak smakuje przegrana i ile pracy należy włożyć, aby odnieść sukces. Wiemy również, co tak naprawdę jest największym naszym sukcesem. Prawdziwym szczęściem jest uczyć się w szkole, która rozwija pasje, wspiera każdego ucznia. Największym naszym sukcesem jest to, że potrafimy pracować razem, wspierać się i pomagać innym. Sukces leży w naszych sercach i dobroci wobec innych.

Koło Filmowe:

Kajetan Parkitny 2d