pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Konkurs "W świecie finansów"- III miejsce Agnieszki!

  W świecie finansów VII - wojewódzki konkurs z tematyki finansowej” - projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu      http://www.lo2.opole.pl/finanse/

  

 Agnieszka Dudek, uczennica kl.3d zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie  "W świecie finansów VII".

Gratulacje!!!

Więcej…
 
Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów - wyróżnienie w konkursie

Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w dniu 14 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie Opolskim, uczennica naszego gimnazjum Agnieszka Dudek z kl.3dg otrzymała wyróżnienie w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną na temat: „Znam historię, kulturę i życie codzienne naszych sąsiadów – Czechów”. Agnieszka zabrała wszystkich uczestników w muzyczną podróż do Czech, ilustrowaną czeską muzyką dawną i popularną takich gwiazd estrady jak m. in.: Karel Gott, Halina Mlynkova i Ewa Farna. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Kuratorium Oświaty w Opolu, Uniwersytet Opolski (Instytut Nauk Pedagogicznych, Instytut Historii, Naukowe Koło Pedagogów), Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu oraz Polsko-Czeskie Towarzystwo Naukowe. Opiekunem uczennicy była pani Halina Brodziak.

Galeria zdjęć pod adresem:

http://psp-5.opole.pl/index.php/sport/konkursy/9-konkrsy/384-znam-historie-kulture-i-zycie-codzienne-naszych-sasiadow-czechow-wyroznienie-w-konkursie

 
XX PRZEGLĄD TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej, XX edycjiPrzeglądu Teatrów Obcojęzycznych. Tegoroczny konkurs pod hasłem: „OPOWIEŚCI RÓŻNEJ TREŚCI” adresowany jest do uczniów klas V - VII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Konkurs odbędzie się w dniu 06 marca 2018 w auli naszej szkoły. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

ZGODA NA UDZIAŁ

Do udziału zapraszamy amatorskie zespoły aktorskie ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych województwa opolskiego, stworzone przez uczniów chcących zaprezentować swoje zdolności aktorskie oraz umiejętności językowe.

Zgłoszenie udziału (formularz zgłoszenia, zgoda na udział w załączeniu) należy przesłać na adres naszej szkoły: PSP 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. Mjr Hubala 2 lub adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  w terminie do 23.02.2018.

REGULAMIN

 
Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej XII edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”.

Konkurs odbędzie się w dniach 06 i 07 lutego 2018 r. w auli szkolnej.

Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00.

 Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub listownie: PSP 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr Hubala 2 w terminie do 31.01.2018.

Regulamin

Karta Zgłoszenia

Pozwolenie na udział w konkursie

 
SUKCES LEŻY W NASZYCH SERCACH - PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KOŁA FILMOWEGO I STAŻ W TV3 OPOLE

Od września 2016 roku uczniowie należący do Koła Filmowego w naszej szkole bardzo zaangażowali się w promocję naszej szkoły. Nagrali teledysk do utworu Dawida Kwiatkowskiego na konkurs, który był realizowany przez TVN. Następnie nagrali autorską piosenkę o Opolu, w prywatnym studiu nagrań w RCRE w Opolu. Przeprowadzili akcję zbiórki rzeczy dla Domu Dziecka i Hospicjum w Opolu. Odbyli szereg szkoleń dotyczących nagrywania filmów oraz poznali Medialny Świat Książek w Publicznej Bibliotece w Opolu. Ogromnym sukcesem okazało się nagranie filmu pt.: ,,Kim jestem?” na konkurs realizowany przez Policję w Opolu, uczniowie zajęli 1 miejsce. Zyskaliśmy też wspaniałego nauczyciela, który wspólnie z nami opracowywał szereg pomysłów. Dziękujemy pani Barbarze Klimko- Dureckiej za ogromne wsparcie!

Przystąpiliśmy do kolejnych konkursów, zdobyliśmy wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym w LO6. W maju wzięliśmy udział w akcji ,, Maj Życzliwości” i nagraliśmy spot przedstawiający naszych uczniów pomagających osobom starszym i niepełnosprawnym. Za zaangażowanie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Opola - pana Arkadiusza Wiśniewskiego.

Więcej…
 
13.06.2017 – rozstrzygnięcie konkursu „Wspomnienia o Opolu”
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów rozstrzygnięto konkurs filmowy pn. „Wspomnienia o Opolu”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego i miał na celu zachęcenie do włączenia się w obchody jubileuszu 800 – lecia miasta Opola, zachęcenie do aktywności społecznej oraz rozwijania swoich pasji przy użyciu nowoczesnych urządzeń multimedialnych. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami dokumentowania relacji, ich przechowywania oraz wykorzystania do poznania historii miejsc i ludzi związanych z Opolem. W ten sposób została stworzona unikatowa Kronika Opola. Miło nam zakomunikować, iż uczennica naszego gimnazjum Agnieszka Dudek otrzymała za swój film pt. „Moje miasto i ja” Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty.
 
25 i 26.05.2017 – RELACJA Z XII FESTIWALU MUZYCZNEGO „MIKROFON I TY”
Pod koniec maja 2017 w auli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu odbyła się kolejna edycja festiwalu polskiej piosenki „MIKROFON I TY”. W pierwszym dniu konkursu na scenie prezentowali się uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV - VI, zaś drugiego dnia występowali gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich województwa opolskiego.

Kliknij, aby się dowiedzieć kto został laureatem w tym roku (DOC)


GRATULUJEMY!!!

Więcej…
 
27.04.2017r. - WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM!

Dnia 27. 04. 2017r. uczniowie naszej szkoły Kajetan Parkitny i Łukasz Jurczyk z klasy 2d zostali wyróżnieni w Konkursie Fotograficznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Opolu , temat konkursu ,, Emocje na czarno- białym portrecie”. Uczniowie należą do Koła Filmowego i jest to ich kolejny sukces. Do konkursu fotograficznego przystąpili po raz pierwszy i jest to dla nich duże wyróżnienie! Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy im powodzenia w rozwijaniu swoich pasji!

Opiekun Koła Filmowego

mgr Jolanta Lubera

 

Więcej…
 
26.04.2017–OPOLE, MOJE MIASTO–udział naszych gimnazjalistów w Teście Wiedzy o Opolu
W ramach obchodów 800 – lecia naszego miasta reprezentacja uczniów z naszego gimnazjum w składzie: Agnieszka Dudek i Wiktor Weklak z kl. 2d oraz Agnieszka Wenderska i Natalia Niezgoda z kl. 2a pod opieką pani Anny Grabowskiej wzięła udział w Teście Wiedzy o Opolu, który odbył się w sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu. Uczestnicy konkursu, podzieleni na dwuosobowe zespoły, rozwiązywali test z zakresu wiedzy historycznej dotyczącej Opola. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkową kartę pamięci USB z logo miasta. Gratulujemy wszystkim ogromnej wiedzy.
Więcej…
 
LISTA LAUREATÓW: XIX Przeglad Teatrow Obcojezycznych

Kliknij, aby się dowiedzieć kto został laureatem w tym roku (DOC)


GRATULUJEMY!!!

 
LISTA LAUREATÓW: XI Festiwalu Piosenki Obcojezycznej

Kliknij, aby się dowiedzieć kto został laureatem w tym roku (DOC)


GRATULUJEMY !!!

 
:: ZAPROSZENIE :: XII Festiwal Muzyczny „MIKROFON I TY”

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej XII edycji Festiwalu Muzycznego „MIKROFON I TY”.

Konkurs odbędzie się w dniu 25 maja 2017 r. (dla uczniów szkół podstawowych) oraz 26 maja 2017 r. (dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) w auli Zespołu Szkół z O.I. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia w załączeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres gimnazjum: 45-267 Opole, ul. Mjr Hubala 2 lub adres mailowy: g1opole@wodip.opole.pl w terminie ostatecznym do 10.05.2017.

 REGULAMIN (DOC)

KARTA ZGŁOSZENIA (DOC)

 
03.04.2017r. – Finał Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

W Publicznym Gimnazjum w Komprachcicach odbył się 03 kwietnia br. finał wojewódzki Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej, którego organizatorami są Poseł na Sejm RP Ryszard Galla, Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych w Polsce. Mimo, iż w naszym gimnazjum uczniowie nie uczą się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, tylko jako języka obcego, i wydawać by się mogło, że nie mają zatem żadnych szans, postanowiliśmy wzorem roku ubiegłego przystąpić do tego konkursu.

Więcej…
 
04.04.2017 – Finał XX Konkursu Wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbył się 04 kwietnia br. finał jubileuszowego XX Konkursu Wiedzy o Austrii, którego organizatorem jest Biblioteka Austriacka w Opolu. Etap szkolny odbył się 14 marca br. w ponad 40 szkołach na terenie województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i mazowieckiego, w których udział wzięło w sumie 665 osób. Nasze gimnazjum było jedynym gimnazjum z Opola, z którego aż troje uczniów zostało zakwalifikowanych do finału.
Więcej…
 
Konkurs MŁODZI ODKRYWCY

REGULAMIN KONKURSU (DOC)

 
10.03.2017r. - XVII - ostatnia edycja „Konkursu Matematycznego o Puchar Dyrektora PG nr 1 z O.I. w Opolu

>>> KLIKNIJ W OBRAZEK <<<

KONKURS O PUCHAR DYREKTORA PG1 2016/2017

 
03.03.2017 - RELACJA Z XIX PRZEGLĄDU TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH
„W MAGICZNYM ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK RÓŻNYCH NARODÓW” – pod takim hasłem odbyła się w dniu 03 marca 2017 roku w auli Zespołu Szkół z O. I. w Opolu XIX edycja PRZEGLĄDU TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęły po raz kolejny dwie bardzo ważne instytucje: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Opolski Teatr Lalki i Aktora. Ponadto tegoroczna impreza zainaugurowała program 17. Wiosny Austriackiej w Opolu.
Więcej…
 
03.03.2017r. XIX PRZEGLĄD TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH

Zespół Szkół - Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Polskich Noblistów w Opolu serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej, XIX edycji Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych. Tegoroczny konkurs pod hasłem: „W MAGICZNYM ŚWIECIE BAŚNI I BAJEK RÓŻNYCH NARODÓW” adresowany jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Konkurs odbędzie się w dniu 03 marca 2017 w auli naszej szkoły. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do udziału zapraszamy amatorskie zespoły aktorskie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego, stworzone przez uczniów chcących zaprezentować swoje zdolności aktorskie oraz umiejętności językowe. Zgłoszenie udziału (formularz zgłoszenia w załączeniu) należy przesłać na adres naszego gimnazjum: 45-267 Opole, ul. Mjr Hubala 2 lub adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 10.02.2017.

REGULAMIN

 
08.02.2017r. – Wyniki konkursu „Ośmiu Wspaniałych” 2017

Tegoroczną laureatką wojewódzkiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” przeprowadzonego w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w dniu 08.02.2017r. przez Komisję Konkursową złożoną z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Opolu, Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Wojewódzkiego w Opolu i Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji  w Opolu została uczennica naszego gimnazjum Milena Zając z klasy III „e”.
Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 24.05.2017r

                                
                            Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
                                Grażyna Grabowska

 
03.02.2017r. AKADEMIA MŁODEGO MATEMATYKA


 
01 i 02.02.2017 – RELACJA Z XI FESTIWALU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „Śpiewajmy razem”
W pierwszych dniach lutego 2017 w auli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu odbyła się kolejna edycja festiwalu piosenki obcojęzycznej, w której uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz wokalnymi. Było wesoło, barwnie i karnawałowo........... W pierwszym dniu konkursu występowali uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV - VI, zaś drugiego dnia na scenie prezentowali się gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Organizatorami konkursu są Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.
Więcej…
 
25.01.2017r. wyniki konkursu „Mity to wieczne powracanie”

Pod koniec I semestru biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla uczniów naszego gimnazjum ze znajomości mitologii J. Parandowskiego „Mity to wieczne powracanie”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości mitologii i rozumienia wyrażeń i zwrotów zaczerpniętych z mitologii. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością mitologii. Zwycięzcy otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.


Oto wyniki: I miejsce – Tomasz Mitrus z kl. I d
II miejsce exequo – Agnieszka Dudek z kl. II d, Alicja Misiuna z kl. II c
III miejsce – Aleksandra Stachera z kl. II a

Grażyna Baraniuk

Więcej…
 
07.12.2016r. SUCKES UCZNIÓW Z KOŁA FILMOWEGO!

 

 

 

Dnia 7 grudnia 2016 roku uczniowie z Koła Filmowego zajęli I miejsce w konkursie małych form teatralno-filmowych realizowanym przez Komendę Policji w Opolu. Uczniowie otrzymali gratulacje i atrakcyjne nagrody z rąk dyrektora szkoły. Film pt.: „Kim jestem?” okazał się najlepszym filmem profilaktycznym w Opolu.

Skład nagrodzonego zespołu: Mateusz Warzyc 2D, Kajetan Parkitny 2D, Zuzanna Patrzyk 2D, Szymon Stach 1D, Aleksandra Jarosz 3D.

Opiekunowie -mgr Jolanta Lubera i mgr Barbara Klimko- Durecka.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy wielu sukcesów!

Opracowała: Jolanta Lubera.

 
18.11.2016r. – Konkurs recytatorski – III miejsce dla Mileny Zając kl. 3e
Minęło już sto dwadzieścia pięć lat od czasu narodzin polskiej poetki, dramatopisarki, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. W swojej twórczości poruszała ona przede wszystkim temat miłości. Próbowała go jednak przedstawić w sposób naturalny i bezpośredni. Do utworów wplatała język codzienności. Interesowało ją również przemijanie, kres życia.
    18 listopada w Dobrzeniu Wielkim odbył się Konkurs Recytatorski. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Milena Zając z klasy 3 e. Milena zaprezentowała utwór pt. „Epitafium zakochanej” i zajęła trzecie miejsce.
Gratulujemy sukcesu!
 
XI edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej XI edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”. Konkurs odbędzie się w dniu 01 lutego 2017 r. (dla uczniów szkół podstawowych) oraz 02 lutego 2017 r. (dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) w auli Zespołu Szkół z O.I. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00.
   
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia w załączeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres gimnazjum:  45-267 Opole, ul. Mjr Hubala 2 lub adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 16.01.2017.

                                                           

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Alicja Mielniczuk

Organizatorzy przeglądu:     

Grażyna Dudek                                                                                 
Halina Brodziak                                                            
nauczycielki w PG nr 1w Opolu

 

REGULAMIN   (DOC)
KARTA ZGŁOSZENIA  (DOC)
OŚWIADCZENIA  (DOC)
 
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE MATEMATYCZNO- INFORMATYCZNYM

VII edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego
"Matematyka w obiektywie".

Konkurs organizowany przez Uniwersytet Szczeciński.

Termin zgłoszeń (u nauczyciela informatyki) : do 21.10.2016

Nagrody dla laureatów : tablety, smartfony, gadżety o łącznej wartości ponad 15 tys. zł, nominacje do wystaw, kalendarza, książek, oryginalne dyplomy firmowane przez US, MEN, Rzecznika Praw Dziecka, MKiDN, listy gratulacyjne.

 
Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Piosenkobranie”

Oliwia Sawicka uczennica klasy 2 c Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie”.
Festiwal odbędzie się 17-18 czerwca 2016 r.

 
24.05.2016 – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Księciu Janie Dobrym
24 maja 2016 w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim z udziałem m. in. Opolskiego Kuratora Oświaty pana Michała Sieka. Wręczono nagrody oraz dyplomy laureatom poszczególnych konkursów, a ich rodzicom i nauczycielom podziękowania i gratulacje. Wśród uczniów szkół gimnazjalnych tytuł laureata otrzymała uczennica naszego gimnazjum Agnieszka Dudek z klasy 1d, która zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o Księciu Janie Dobrym w kategorii film. Agnieszka przygotowała film nawiązujący do legendy o księciu Janie Dobrym i jego niespełnionej miłości do księżniczki Eufemii na tle historii Opola i Wieży Piastowskiej, która była świadkiem tej niezwykłej historii miłosnej. Opiekunem uczennicy jest pan Bogusław Makara.
Więcej…
 
23.05.2016r. - RELACJA Z XI FESTIWALU PIOSENKI POLSKIEJ

W dniu 23 i 24 maja 2016 w auli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu odbyła się kolejna edycja festiwalu polskiej piosenki.
W dniu 23 maja na scenie prezentowali się uczniowie szkół podstawowych województwa opolskiego w kategoriach klasy I – III oraz klasy IV – VI.
W dniu 24 maja występowali uczniowie szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego.

Głównym celem festiwalu jest popularyzacja i promocja polskiej piosenki, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, rozwijanie talentów estradowych, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami.
Organizatorami przedsięwzięcia, które z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością, są Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Więcej…
 
18.05.2016r. - KONKURS MATEMATYCZNY POTYCZKI ZE STATYSTYKĄ

Gratulujemy Oli i Tyberiuszowi i życzymy wielu sukcesów!

Dnia 18.05.2016r. uczniowie z siedmiu gimnazjów walczyli o Puchar Dyrektora PG5 w konkursie „Potyczki ze statystyką”. Gimnazjum nr 1 przyznano III miejsce, a reprezentowali naszą szkołę uczniowie klasy matematyczno – informatycznej: Aleksandra Jarosz i Tyberiusz Szczepanowski. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie pracy badawczej pt. SPORT W NASZYM ŻYCIU. Kolejny etap konkursu to napisanie testu i rozwiązanie zadań. W tym roku, poziom wiedzy uczestników wyjątkowo był wyrównany. Dodatkowo należało wykonać plakat związany ze sportem, którego to zadania podjęła się Aleksandra Jarosz, zdobywając również III miejsce.
Więcej…
 
12.05.2016r. - XV Edycja Konkursu "Wiedzy o samorządzie terytorialnym"

 

W dniu 12 maja 2016 r. Filip Brawata, uczeń klasy III E, zdobył I miejsce w XV edycji konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przy współpracy Opolskiego Kuratorium Oświaty i Uniwersytetu Opolskiego.

Wg Marka Wocki, pracownika Wydziału Prawa Uniwersytetu Opolskiego i jednego z jurorów, konkurs nie był łatwy, ponieważ uczestnicy  musieli sami opanować rozległą wiedzę, nieraz bardzo szczegółową, wymagającą sięgania do biuletynów informacji publicznej oraz Internetu. Podczas turniejowych zmagań, reprezentant naszej „Jedynki” wykazał się dogłębną znajomością tematu i ze swadą „sprzedał” przygotowaną prezentację. Nauczyciel WOS - p. mgr Grzegorz Bortnik, za którego namową Filip przystąpił do konkursu, uważa, że sukces Filipa to wypadkowa ogromnej pracowitości i szerokich, społeczno-politycznych zainteresowań ucznia. Jednocześnie, duży ukłon i podziękowania należą się Mamie Filipa, która aktywnie wspierała jego edukacyjne, twórcze starania.  

Dziękujemy i szczerze gratulujemy !

 
05.05.2016r. - Festiwal Artystyczny Opolskie Młode Talenty

5maja 2016 r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala Festiwalu Artystycznego - "OPOLSKIE MŁODE TALENTY". Gala była podsumowaniem przeglądu uzdolnionych uczniów polskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Laureatami tegorocznego przeglądu w kategorii muzycznej został zespół wokalno - instrumentalny "RODODENDRONY" z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu w składzie: Paweł Konieczny - kl. 2d, Michał Jakubiak - kl. 2d, Michał Cekus - kl. 3d. Zespół wykonał w czasie eliminacji i na koncercie własną, autorską piosenkę. Gratuluję laureatom. Aldona Król

 

Więcej…
 
27.04.2016r. – SUKCESY JĘZYKOWE MAXA

 

 

Maximilian Horstmann, uczeń klasy 3d, to niezwykle utalentowany gimnazjalista o szerokich kompetencjach w zakresie języków obcych. W ostatnim czasie przeszedł przez „sito” różnorakich testów i odniósł szereg sukcesów językowych. W finale IV edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego „Poliglota” organizowanym przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 dla gimnazjalistów z Opolszczyzny zdobył wyróżnienie. Jest również finalistą Konkursów Języka Niemieckiego i Angielskiego, zorganizowanych przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu. Gratulujemy i życzymy, by nadal z satysfakcją rozwijał swój talent. Opiekun: Grażyna Dudek
Więcej…
 
22.04.2016r. konkurs "W orbicie chrześcijańskiej Europy" rozstrzygnięty

W marcu tego roku ZSO nr II w Opolu organizowało konkurs pod hasłem "W orbicie chrześcijańskiej Europy", którego celem było między innymi uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski. Z pośród wielu nadesłanych prac, w konkursie fotograficznym, którego tematem były "Zabytki sztuki sakralnej na Opolszczyźnie - tryptyk", I i II miejsce zajęli uczniowie naszego gimnazjum - I miejsce uczennica klasy III "d" - Luiza Sierociuk, zaś II miejsce - uczeń klasy III "c" - Nikodem Sękowski . Laureatom gratulujemy. Grażyna Grabowska

 

 
11.04.2016r. VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej
11 kwietnia, w Publicznym Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Inicjatorem konkursu był poseł na Sejm RP Ryszard Galla, który określił cel konkursu jako okazję do zainteresowania uczniów tematyką mniejszości niemieckiej oraz zdobycia wiedzy w duchu wzajemnego poszanowania i tolerancji. Konkurs zaszczyciło swoją obecnością wielu ważnych gości między innymi Sabine Haake, konsul Niemiec w Opolu oraz Bożena Kalecińska, pełnomocnik wojewody opolskiego ds. mniejszości.

Uczennice naszego gimnazjum Julia Sdzuj i Martyna Dendera z klasy IIId zajęły zespołowo III miejsce w województwie, zaś w klasyfikacji indywidualnej Julia Sdzuj zajęła IV miejsce. Jest to ogromny sukces naszych uczennic, ponieważ w finale wzięło udział 48 najlepszych uczestników wyłonionych podczas etapu szkolnego spośród 230 uczniów z 24 gimnazjów. Nagrodą dla laureatów, oprócz pięknego pucharu dla szkoły i nagród rzeczowych, będzie wyjazd edukacyjny do Wiednia. Serdecznie gratulujemy !!! Opiekun Dagmara Koperkiewicz

Więcej…
 
11.04.2016r. - Opolskie Młode Talenty2016

Zespół wokalno- instrumentalny RODODENDRONY z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu został laureatem festiwalu Opolskie Młode Talenty2016 w kategorii muzycznej. Zespół składa się z Pawła Koniecznego - klasa 2d, Michała Jakubiaka z klasy 2 d, Michała Cekusa - klasa 3d Festiwal odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Uroczysta gala finałowa festiwalu odbędzie się 5 maja 2016 r. w Filharmonii Opolskiej. Zespół wykonał autorską piosenkę skomponowaną przez Pawła Konieczego przy współpracy pozostałych członków zespołu.

Gratuluję zespołowi i życzę dalszych sukcesów. Aldona Król

 
XI FESTIWAL MUZYCZNY "MIKROFON I TY" :: ZAPROSZENIE ::

SZKOŁY PODSTAWOWE

REGULAMIN DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (doc)

ZGŁOSZENIIE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (doc)

GIMNAZJUM I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

REGULAMIN DLA GIMNAZJUM I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (doc)

ZGŁOSZENIE DLA GIMNAZJUM I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (doc)

 
01.04.2016 – Uczymy się niemieckiego śpiewająco!

 

 

Uczniowie klasy 1 d: Kajetan Parkitny, Miłosz Kownacki, Tomek Szweda, Mateusz Warzyc, Agnieszka Dudek, Wiktoria Żuber oraz Agnieszka Wenderska (z kl. 1a) nakręcili teledysk do piosenki „Guten Morgen, guten Tag” w ramach ogólnopolskiego konkursu „DaF – Kenner drehen einen Clip”. Za nimi mnóstwo prób do wykonania wideoklipu pod kierunkiem pani Grażyny Dudek i Jolanty Lubery. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a tymczasem kilka zdjęć.
Więcej…
 
31.03.2016r. VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Impresje ... Wiara, nadzieja, miłość...”

31 marca, w Publicznym Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach, odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Impresje... Wiara, nadzieja, miłość ...”. Celem konkursu było rozpowszechnianie literatury pięknej, stwarzanie możliwości zaprezentowania wartościowych utworów poetyckich, rozbudzanie wrażliwości emocjonalnej i artystycznej młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały Milena Zając z klasy 2e i Barbara Rataj z klasy 1a. Milena Zając zajęła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
30.03.2016r. - O AUSTRII WIEDZĄ PRAWIE WSZYSTKO

 

 

Finalistkami XIX edycji konkursu: „AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY” zostały uczennice naszego gimnazjum: Julia Sdzuj z kl. 3d, Iwona Działowska z kl. 3e oraz Matylda Machała z kl. 2b. Dziewczęta zostały wyłonione w drodze eliminacji szkolnych i indywidualnych konkursu, w którym wzięło udział 563 uczestników z 40 szkół 4 województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego.
Więcej…
 
17.03.2016r. XIX Konkurs Recytatorski SŁOWO

17 marca odbył się w Miejskim Domu Kultury w Opolu XIX Konkurs Recytatorski SŁOWO. W tegorocznej edycji wzięło udział szesnaście gimnazjalistek. Każda z uczestniczek musiała przygotować wiersz i fragment prozy spójne pod względem treści i poruszanych tematów. Jury oceniało występy uczennic, biorąc pod uwagę zarówno opanowanie tekstu, jak i jego dobór, interpretację, zrozumienie i sposób przekazania. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Barbara Rataj (1a), Matylda Machała (2b) i Wiktoria Hajduga (2b). Barbara Rataj zaprezentowała wiersz Julii Hartwig pt. „Niepamięć” i fragment „Oskara i pani Róży” Érica – Emmanuela Schmitta. Uczennica została nagrodzona przez komisję I miejscem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
«PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013