pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama
Laureaci nagrody Nobile Talentum 2015
 

Nazwa dziedziny

Uczniowie nominowani

Nagrodzony/a

HUMANISTYCZNA

KLASY I – II:

Julia Seliga, 1c

Milena Zając, 1e

Zuzanna Kuczyńska, 2a

Iwona Działowska, 2e

Julia Majka, 2e

KLASY III:

Adrianna Zwierzewicz, 3d

Agata Muszyńska, 3d

Anna Sorowka, 3a

Elżbieta Hajdas, 3b

Sandra Ligenza, 3c

Julia Seliga, 1c

Adrianna Zwierzewicz, 3d

Więcej…
 
Osiągnięcia przedmiotowe 2014/2015
 

SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH I OLIMPIADACH

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

KONKURSY  OGÓLNOPOLSKIE

1.

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy

Wyróżnienie

Dariusz Kucharek

WOJEWÓDZKIE  KONKURSY  KURATORA  OŚWIATY

1.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Laureatka

Adrianna Zwierzewicz

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

1.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

O Księciu Janie Dobrym

Laureatka

Agata Muszyńska

2.

II Festiwal Piosenki Poetyckiej I Autorskiej „Potok 2015”

3 miejsce

Oliwia Sawicka

1 Miejsce

Kat. Zespół: Paweł Konieczny, Michał Cekus, Michał Jakubiak

4

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Słowo”

Wyróżnienie

Milena Zając

5

Wojewódzki Festiwal Muzyczny „Mikrofon i Ty”

1 miejsce  Laureatka Opolskich Ogrodów Talentów

Oliwia Sawicka 

1 miejsce Laureatka Opolskich Ogrodów Talentów

Natalia Franczyk  

6

Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

1 miejsce - Laureaci Opolskich Ogrodów Talentów

Paweł Konieczny, Michał Cekus 

7

Wojewódzki Konkurs Czytelniczy     "Czytanie-lubię to"

3 miejsce

Julia Majka, Iwona Działowska

8

Ponadwojewódzki Konkurs „AUSTRIA – kraj i mieszkańcy”

Finaliści

Julia Sdzuj, Iwona Działowska, Adam Makara

 9

Wojewódzki konkurs "Młodzi Odkrywcy"

 1 miejsce - Laureatka Opolskich Ogrodów Talentów

wyróżnienie - Laureatka Opolskich Ogrodów Talentów

 Dominika Resiak

 

 

Agata Muszyńska

 10  XVII Wojewódzki Przegląd Teatrów Obcojęzycznych  1 miejsce Laureaci Opolskich Ogrodów Talentów  Michał Cekus, Filip Nowotniak, Aleksandra Cieśla, Julia Sdzuj, Natalia Nazgowicz, Martyna Dendera, Patryk Popiela, Michał Sarnecki, Jakub Wąsowski
2 miejsce Laureatka Opolskich Ogrodów Talentów Iwona Działowska, Eryk Szubryt, Julia Majka, Julia Marcinów, Michał Nowak, Łukasz Olech, Jakub Włodarczyk, Elżbieta Hajdas
Więcej…
 
Osiągnięcia sportowe 2014/2015
 

SUKCESY UCZNIÓW W DYSCYPLINACH  SPORTOWYCH

 W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

KONKURSY  OGÓLNOPOLSKIE- Mistrzostwach Polski

1.

Ogólnopolska E- Spartakiada Dzieci i Młodzieży- edycja pika nożna

4 miejsce

Paulina Pyrć

6 miejsce

Natalia Chwistek

6 miejsce

Rał Adrian

OSIĄGNIĘCIA W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

1.

Unihokej dziewcząt

2 miejsce

Pyrć Paulina, Chwistek Natalia, Długosz Katarzyna, Szabat Natalia, Głośnicka        Justyna, Rosińska Natalia, Rychlik Natalia

2.

Pływanie

2 miejsce– sztafeta 8x50m chłopców

Szal Mateusz, Anczurowski Aleksander, Leńczuk Adam, Olech Łukasz, Nowak     Michał, Michałowicz Krzysztof, Bzdzion Marcin, Wiśniewski Arkadiusz

4

Pływanie

3 miejsce– sztafeta 8x50m dziewcząt

Rosińska Natalia, Matyszok Adrianna, Olejnik Katarzyna, Rychlik Natalia, Majka Julia, Hajdas Elżbieta, Szczerba Monika, Hołowacz Wiktoria

5

Pływanie indywidualne

1 miejsce -50m styl motylkowy

Szal Mateusz

2 miejsce - 50m styl dowolny

Szal Mateusz

6

Lekkoatletyka

1 miejsce - 100m

Michałowicz Krzysztof

Więcej…
 
Laureaci nagrody Nobile Talentum 2014
 

Nazwa dziedziny

Uczniowie nominowani

Nagrodzony/a

HUMANISTYCZNA

KLASY I – II:

Iwona Działowska, 1e

Julia Majka, 1e

Filip Brawata, 1e

Elżbieta Hajdas, 2b

KLASY III:

Sylwia Jankowska, 3d

Patryk Dudek, 3e

Jan Kujath, 3a

Aleksandra Orłowska, 3a

Jakub Brawata, 3e

Iwona Działowska, 1e

 

 

 

 

Sylwia Jankowska, 3d

Więcej…
 
Laureaci i Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2013/2014

 

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Jakub BrawataWojewódzki Konkurs Biologiczny

                            - Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Sebastian KrzakWojewódzki Konkurs Biolologiczny

 

Finaliściu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Sylwia Jankowska - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Magda Kędziora - Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Marcin Meja - Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne !!!
 
Stypendium 2013/2014

Uczeń Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów - Jakub Brawata otrzymał stypendium w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnnych i ponadgimnazjalnych" na rok szkolny 2013/2014.

GRATULUJEMY

 
Stypendium Ministra Właściwego ds Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

Uczeń klasy 2d Publicznego Gimnazjum nr 1 z OI im.Polskich Noblistów w Opolu RAFAŁ TALAGA otrzymał stypendium Ministra Właściwego do spraw Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013. Stypendium otrzymała również tegoroczna absolwentka naszego gimnazjum MAGDALENA SPROSKA.

Zarówno Magdalena jak i Rafał mogą poszczycić się licznymi sukcesami we współzawodnictwie sportowym zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym.

MAGDA SPROSKA zdobyła m.in.I miejsce na 50 m, 100 m i 200 m stylem motylkowym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 2012r. oraz I miejsce na 50 m, 100 m stylem motylkowym i I miejsce na 100 m i 800 m stylem dowolnym podczas Internationale Potsdamer Kurzbahnmeisterschaften 2012r.

RAFAŁ TALAGA jest m.in.: zdobywcą I miejsca w konkurencji kata podczas Pucharu Polski Karate WKF 2013; I miejsca w konkurencji kata podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate WKF Grot CUP 2013 jak również I miejsca w I Międzynarodowym Pucharze Łodzi w karate WKF; I miejsca w konkurencji kata w Miedzynarodowym XIX Turnieju Karate Rada Regentów.

To tylko fragment listy sukcesów Magdy i Rafała.

Życząc kolejnych sukcesów gratulujemy otrzymania stypendium!

 
Laureaci nagrody Nobile Talentum 2013

 

Nazwa dziedziny

Uczniowie nominowani

Nagrodzony/a

HUMANISTYCZNA

KLASY I – II:

Jakub Brawata 2e

Anna Antosiewicz 2b

Agnieszka Holewik 2b

Patryk Dudek 2e

Aleksandra Gacek 2b

 

KLASY III:

Wojciech Hombek 3a

Agnieszka Smiatek 3b

Kamila Jarosz 3b

Sara Ruskiewicz 3b

Katarzyna Pindel 3b

 

Patryk Dudek 2e

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pidel 3b

 

Więcej…
 
Osiągnięcia przedmiotowe 2012/2013

 

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

WOJEWÓDZKIE KONKURSY KURATORA OŚWIATY

1.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Laureatka

Patrycja Banach

2.

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Laureatka

Patrycja Banach

Laureatka

Katarzyna Pindel

Laureat

Jakub Brawata

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

1.

Konkurs fizyczny Lwiątko

 

tytuł Taona

Jakub Brawata – 2e

Michał Mróz  - 3d

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

1.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Konkurs Jednego Poety”

3 miejsce

Agnieszka Smiatek 3b

2.

Wojewódzkie konfrontacje Muzyczne

1 miejsce

Zespół wokalno–instrumentalny LOS KALAFIOROS

3.

Wojewódzki Konkursu „W świecie finansów II”

finalistki

Natalia Dec 2a

Aleksandra Orłowska 2a

4.

Wojewódzki Konkurs Zdobienia Jaj

laureatka

Justyna Kurc 3b

5.

Wojewódzki Konkurs na Projekt Kartki Wielkanocnej

 

 

Więcej…
 
Osiągnięcia sportowe 2012/2013

Lp.

Nazwa Konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

MISTRZOSTWA POLSKI

1.

Pływanie: 200 m stylem dowolnym

3 miejsce

Sproska Magdalena

2.

Pływanie: 200 m stylem klasycznym

6 miejsce

Greglak Marta

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

1.

Lekkoatletyka – 100 mppł

1 miejsce

Włochowicz Dominika

2.

Lekkaoatletyka – skok w dal

1 miejsce

Włochowicz Dominika

3.

Pływanie: 50m stylem klasycznym

1 miejsce

Greglak Marta;

4.

Pływanie: 50m stylem grzbietowym

2 miejsce

Kowalski Marcin

5.

Pływanie: 50m stylem dowolnym

1 miejsce

Sproska Magdalena

6.

Pływanie – sztafeta 8x50 dziewcząt

3 miejsce

Sproska Magdalena, Greglak Marta, Mycak Katarzyna, Mączyńska Paulina, Hajda Elżbieta, Chmielewska Julia, Kołodziejczak Justyna,       Słowik Marta,   

7.

Pływanie – sztafeta 8x50 chłopców

2 miejsce

Kowalski Marcin, Dudek Patryk, Głośnicki Rafał, Kaliński Marcin, Król Mateusz, Dzido Piotr, Walasik Remigiusz, Wiśniewski Arkadiusz

MISTRZOSTWA MIASTA OPOLA

1.

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt

1 miejsce

Dominika Włochowicz, Katarzyna Segal, Justyna Natalli, Natalia Martyńska, Agnieszka Czech,  Marta Greglak, Magdalena Sproska, Agata Siewruk, Anita Schwalbe,  Jessica Jaskowic

 

2.

Indywidualne biegi przełajowe

2 miejsce

Natalli Justyna

 

3 miejsce

Włochowicz Dominika

Więcej…
 
Osiągnięcia przedmiotowe 2011/2012

 

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

WOJEWÓDZKIE KONKURSY KURATORA OŚWIATY

1.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Laureatka

Patrycja Banach

2.

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

Finalistka

Michalina Jaworska

3. Wojewódzki Konkurs Biologiczny Finalistka Agata Smolarek
4 Wojewódzki Konkurs Biologiczny Finalistka Katarzyna Pindel
5 Wojewódzki Konkurs Historyczny Finalistka Paulina Kaszczyszyn

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

1.

Olimpiada Przedmiotowa z Geografii „OLIMPUS Sesja jesienna 2011”

8 miejsce i dyplom laureata

Patrycja Banach


Więcej…
 
Osiągnięcia sportowe 2011/2012

 

 

Lp.

Nazwa Konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

1.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej: rzut dyskiem

1 miejsce

Jakub Nowak

2.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 50m stylem Klasycznym

1 miejsce

Marta Greglak

3.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 50m stylem dowolnym

2 miejsce

Marta Słowik

4.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 50m stylem grzbietowym

3 miejsce

Jagoda Jankowska

5.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 50 stylem klasycznym

3 miejsce

Agata Fortuna-Ptasiewicz

6.

Tenis stołowy

4 miejsce

Katarzyna Bryzik

MISTRZOSTWA MIASTA OPOLA

1.

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców

2 miejsce

Bartosz Wojnarowicz, Łukasz Szywalski, Paweł Perz, Patryk Andrusiów, Paweł Gendek, Kacper Kapłon, Bartosz Strzelecki, Michał Mróz, Łukasz Nalepka, Rafał Głośnicki

 

2.

Indywidualne biegi przełajowe

3 miejsce

Justyna Natalii

 

Więcej…
 
Osiągnięcia przedmiotowe 2010/2011

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

WOJEWÓDZKIE KONKURSY KURATORA OŚWIATY

1.

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

Awans do etapu miejskiego

Michalina Jaworska 2a

Łukasz Cińcio 3a

Agnieszka Rył 3a

2.

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Awans do etapu miejskiego

Andrzej Datko 2c

Krystian Florek 2c

Katarzyna Bryzik 2a

3.

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Awans do etapu miejskiego

Daria Wiśniewska 3a

Agnieszka Witek 3a

Izabela Tokarczyk 3a

4.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Awans do etapu miejskiego

Patrycja Banach 1a

5.

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

Awans do etapu miejskiego

Damian Wang 1d

Bartłomiej Bień 3a

6.

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Awans do etapu miejskiego

Paulina Kaszczyszyn 2a

Maximilian Moryto 2a

Więcej…
 
Osiągnięcia sportowe 2010/2011

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

KONKURSY PONADWOJEWÓDZKIE

1.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

I miejsce w Konkurencji Pistolet Sportowy

Jakub Konicki 2c

III miejsce w Konkurencji Pistolet Pneumatyczny

Jakub Konicki 2c

2.

Makroregion w Strzelectwie Sportowym

II miejsce

Joanna Francik 2d

3.

Mistrzostwa Polski

I miejsce

100 ppł Katarzyna Siewruk 3a

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

1.

Mistrzostwa Województwa w piłce ręcznej - półfinał

II miejsce

A.Bieganowska, A.Sienkiewicz, K.Chełpa, M.Romańczyk, M.Karwowska, A.Rudkiewicz, J.Żyrek, K.Bryzik, K.Funek, A.Korytkiewicz, W.Gągalska, K.Witon.

Więcej…
 
Laureaci nagrody Nobile Talentum 2010

Nominowani                                                     Nagrodzeni

DZIEDZINA NAUK HUMANISTYCZNYCH

Język polski

Aleksandra Andreasik III a

Aleksandra Warzycha III b

Katarzyna Pożoga III d

Estera Kajdzik III b

Agnieszka Rył II a

Katarzyna Siewruk II a

Łukasz Cińcio II a

Michał Sopa II c

Maksymilian Karwath I a

Paulina Kaszczuszyn I a

 

Katarzyna Pożoga III d

Agnieszka Rył II a

 

 

Paulina Kaszczyszyn I a

Więcej…
 
Osiągnięcia przedmiotowe 2009/2010

 

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

WOJEWÓDZKIE KONKURSY KURATORA OŚWIATY

1.

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

finalistka

Katarzyna Pożoga III d

2.

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

finalista

Andrzej Datko I c

3.

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

finalistka

Kasandra Jabłońska IIIb

finalistka

Jagoda Baraniewicz IIIa

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

1.

Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny

tytuł „Taon” (III miejsce)

Patryk Czaja III d

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

1.

„Omnibus humanistyczny 2010”

I miejsce w województwie

Paulina Kaszczyszyn Ia

Michał Sopa II c

Adam Panczocha III a

II miejsce w województwie

Maximilian Moryto I a

Karolina Wikowska III a

III miejsce w województwie

Bartosz Kobyłczyk III a

Agnieszka Ornowska IIIa

2.

Konkurs języka angielskiego English High Flier 2009

I miejsce w województwie

Paulina Kaszczyszyn Ia

Jan Bartnik III d

II miejsce w województwie

Maximilian Moryto I a

Daniel Baranowski III d

III miejsce w województwie

Jakub Kitajewski I d

Hubert Dęga III d

3.

SPRACHDOKTOR 2010

VII miejsce w województwie

Katarzyna Bryzik I a

 

Więcej…
 
Osiągnięcia sportowe 2009/2010

 

Lp.

Nazwa konkursu

Miejsce, tytuł

Imię i nazwisko ucznia

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

1.

Mistrzostwa Województwa w wędkarstwie spławikowym

I miejsce

Szymon Hombek III a

2.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich dziewcząt

I miejsce

A.Prażmowska, K.Olszewska, A.Sienkiewicz, K.Łężak, K.Kijak, P.Kaszczyszyn, W.Januszkiewicz, D.Oliwa, P.Maciaszek, M.Pietruszka,

3.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu dziewcząt

II miejsce

Anna Sienkiewicz II a (styl dowolny)

 

 

III miejsce

Aleksandra Prażmowska II a (styl grzbietowy)

Katarzyna Kijak I a (styl klasyczny)

MISTRZOSTWA MIASTA OPOLA

1.

Mistrzostwa Opola w lekkiej atletyce szkół gimnazjalnych

I miejsce

100 m Katarzyna Siewruk II a

100ppł Katarzyna Siewruk II a

II miejsce

Sztafeta 4 * 100: Paulina Skrzypczyk, Wiktoria Rusin, Jagoda Baraniewicz, Katarzyna Siwruk

III miejsce

100 ppł Wiktoria Rusin

300 ppł Karolina Kowalska

600 m Paulina Skrzypczyk

2000 m Michała Dziepak

Więcej…
 
Język Polski 08/09

Lp.

 

Nazwa konkursu

Nazwisko, imię, klasa ucznia

Miejsce i uzyskany tytuł

Nazwisko

i imię opiekuna

1.

Wojewódzki Konkurs Literacki „Świat książki i wyobraźni w życiu młodzieży”

Monika Pocałujko III b

III miejsce

mgr Aneta Hombek

2.

Ogólnopolski konkurs literacki - proza

Katarzyna Niecikowska III a

wyróżnienie

mgr Aneta Hombek

Więcej…
 
Historia 08/09

Lp.

Nazwa konkursu

Nazwisko, imię, klasa ucznia

Miejsce i uzyskany tytuł

Nazwisko i imię opiekuna

1.

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Łukasz Walkowiak III a

finalista

mgr Andrzej Kesler

Mikołaj Turowski III a

uczestnik etapu miejskiego

Więcej…
 
Język Angielski 08/09

Lp

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko, klasa ucznia

Miejsce
i uzyskany tytuł

Nazwisko i imię opiekuna

1.

Wojewódzki Konkurs

J. Angielskiego

Grzegorz Kruszczyński III A

finalista

mgr Małgorzata Stolarczyk

 

Mikołaj Turowski III a

uczestnik etapu miejskiego

Więcej…
 
Język Niemiecki 08/09

Lp.

Nazwa konkursu

Nazwisko, imię, klasa ucznia

Miejsce i uzyskany tytuł

Nazwisko i imię opiekuna

1.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Młodzież recytuje poezję niemiecką”

Estera Mróz III b

finalistka

mgr Grażyna Dudek

2.

Wojewódzki Konkurs NTO „Gazetki Ekologiczne”

Justyna Bembenek, Izabela Grabowska, Małgorzata Gluz, Monika Pocałujko III b

wyróżnienie

mgr Grażyna Dudek

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright © 2008 Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu  

 

 

RocketTheme Joomla Templates