pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Projekt "Logiczny uczeń"
Projekt pt. „Logiczny uczeń gimnazjum jako III misja Uniwersytetu Opolskiegowspółfinansowany 

ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

POWR.03.01.00-00-EF43/16 - okres realizacji od 01.09.2017 r. do 30.06.2019 r.

Cel projektu 
Celem projektu jest rozwój III misji Uniwersytetu Opolskiego poprzez prowadzenie przez kadrę dydaktyczną uczelni zajęć fakultatywnych rozwijających kompetencje ogólnorozwojowe związanych z : krytycznym, samodzielnym myśleniem; poprawnym argumentowaniem; logiką oraz heurystyką  w okresie  01.09.2017-30.06.2019, wśród  220  uczniów szkół gimnazjalnych  z terenu miasta Opola. 

Więcej…
 
Odkrywcy Sekretów Nauki

Nasze gimnazjum przystąpiło do realizacji projektu: Odkrywcy Sekretów Nauki AO - Wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na obszarze Aglomeracji Opolskiej RPOP.09.01.02-16-005/15.

Strona projektu:   http://sn.rzpwe.opolskie.pl/index.php/en/

Regulamin projektu: http://sn.rzpwe.opolskie.pl/rekrutacja/rekrutacja_uczniowie_gimlo.pdf

 
Ogólnopolski projekt Jasna szkoła - prosta sprawa!

 

 

 

 

Jak się prawidłowo odżywiać i jak ćwiczyć muszą wiedzieć wszyscy.

Nasze gimnazjum bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-sportowym "Jasna szkoła - prosta sprawa!".  Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej:  www.jasnaszkola.pl

 
AKTYWNY W SZKOLE AKTYWNY W ŻYCIU

Nasze gimnazjum od stycznia 2009r. uczestniczy w projekcie „AKTYWNY W SZKOLE – AKTYWNY W ŻYCIU”. Projekt realizowany jest  we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS.
Najważniejszym celem projektu jest zwiększenie poziomu kompetencji kluczowych gimnazjalistów: matematycznych, naukowo-technicznych, informatycznych,
przedsiębiorczości i inicjatywności.

Więcej…
 
Program stypendialny "Solidarni"

Czy wiesz ile zdolnych dzieci w Twojej dawnej szkole potrzebuje wsparcia? Bądź solidarnym absolwentem!

Wejdź na www.solidarni.org.pl i wpłać na stypendia!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowym programem stypendialnym Solidarni, w którym nasza szkoła bierze czynny udział! Program prowadzi Fundacja Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl).


Więcej…
 
"Nowe Technologie na Usługach Edukacji II"

W roku szkolnym 2010/2011 szkoła bierze udział w projekcie „Nowe Technologie na Usługach Edukacji II” realizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Więcej…
 
Projekt systemowy "Program zajęć dodatkowych ..."

W  roku szkolnym 2010/2011 nasze gimnazjum uczestniczy w realizacji projektu systemowego „Program zajęć dodatkowych wspierających rozwój kompetencji kluczowych uczniów szkół gimnazjalnych województwa opolskiego w roku szkolnym 2010/2011”. Program realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1/ Poddziałanie 9.1.2.

Więcej…
 
AKTYWNY W SZKOLE AKTYWNY W ŻYCIU
Na zajęciach w ramach sekcji informatycznej zajmujemy się  ...

Roboty LEGO

Grzegorz
Kacper

Kolekcja Rusz Głową

Adam
Grzegorz
Adam
Grzegorz

 

Projekty domów

 


 
Kildare Language Institute

Chcesz podszkolić swój angielski? To oferta dla Ciebie.

Kildare Language Institute (KLI) to irlandzka szkoła , która organizuje kursy języka angielskiego jako języka obcego dla grup uczniów w wieku 12 - 19 lat pochodzących z całego świata.

Więcej…
 
DOBRA PRAKTYKA

W roku szkolnym 2008/2009 uczniowie klasy integracyjnej 1c mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach "Modelarni Matematycznej", prowadzonych przez nauczyciela matematyki Honoratę Kulpińską.

Zobacz prezentację

modelarnia

Więcej…
 
Student wolontariusz w klasie integracyjnej
IMG_0382 W klasach integracyjnych w roku szkolnym 2008\2009 we współpracy z Uniwersytetem Opolskim realizowany był projekt „ Student- wolontariusz w klasie integracyjnej”.
Celem projektu było wzmocnienie procesu integracji społecznej uczniów, wspieranie dydaktycznych działań nauczycieli pracujących  z uczniami niepełnosprawnymi, ułatwiające realizowanie programu w tempie i na poziomie odpowiadającym potrzebom innych uczniów w klasie.
Współpraca układała się bardzo dobrze, zakładamy kontynuacje projektu na następny rok.

 

Więcej…
 
eTwinning
certyfikat_etwinning
Rozpoczynamy drugi projekt programu „eTwinning po francusku”. Naszymi partnerami są tym razem uczniowie ze szkoły, położonej na wyspie Sardynia. Tematem naszej współpracy będzie Simple correspondance, podczas której odkryjemy aspekty kulturalne południowej części Sardynii, a szczególnie miasta Quartucciu. Zapraszamy do obejrzenia informacji o partnerskiej szkole:

Więcej…
 
DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE 2009
plakat_dzien_wiosny_w_europie_2009
Już po raz siódmy nasze gimnazjum uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Dzień Wiosny w Europie”. Kampania trwa od 25 marca do 30 czerwca ze szczególnym uwzględnieniem 9 maja, czyli Dnia Europy. Inicjatywa jest organizowana przez European Schoolnet, a koordynowana przez Komisję Europejską w Brukseli jako część "Planu D" na rzecz wzmocnienia demokracji, dialogu i debaty. Udział w projekcie jest synonimem przynależności do Wspólnoty Europejskiej.
Więcej…
 
Młodzi Przedsiębiorczy

logo_programu

I wśród naszej uczniów są przedsiębiorczy młodzi ludzie! Grupa naszych gimnazjalistów włączyła się do programu „Młodzi Przedsiębiorczy” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.

Więcej…
 
„Moja szkoła w Unii Europejskiej”

"Moja szkoła w unii europejskiej” - VII edycja programu edukacyjnego Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej dla szkół podstawowych i gimnazjów

      Od stycznia do maja 2009 roku nasze gimnazjum po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym o tematyce europejskiej. 

 

szkola_w_uni.jpg
 Dla szkół uczestniczących w programie został zorganizowany konkurs na opracowanie pisemne (esej).
Więcej…
 
Projekt "AUSTRIA BLIŻEJ"

O tym, że rok 2009 przebiega w Austrii pod znakiem Josepha Haydna usłyszeli w dniach 04 - 05 luty br. uczestnicy projektu „AUSTRIA bliżej”.

W zajęciach zorganizowanych przez pracowników  biblioteki Austriackiej w Opolu uczestniczyli uczniowie klasy II B i III A pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego – p. Grażyny Dudek.

 
Więcej…
 
Akademia Umiejętności Gimnazjalisty

AUG.jpg

 

 

 

 

Logo wykonał Michał Rak kl. Ib

Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu jako jedyne z pośród wszystkich gimnazjów na terenie miasta Opola realizuje w terminie od 13.X.2008 do 12.XII.2008 program

AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI GIMNAZJALISTY

ukierunkowany  na rozwijanie umiejętności edukacyjnych uczniów i zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach w ramach Rządowego Programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 roku „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych”.

Więcej…
 
Projekt edukacyjny - Moja podróż
polska.jpg
 

     Młody badaczu, podróżniku, przygotuj wystąpienie i prezentację multimedialną zawierającą wspomnienia, zdjęcia z opisanej podróży po Polsce do 15.10.2008 r. Całość wystąpienia do 5 minut. Prezentację należy wykonać w MS Office PowerPoint lub OpenOffice.org Impress. Prezentacja powinna zawierać zdjęcia i mapy, może zawierać także pliki dźwiękowe i filmowe. Osoby chętne mogą się zgłaszać do swoich nauczycieli geografii oraz informatyki.

 

Podsumowanie projektu będzie częścią spotkania uczniów ze znanym polskim podróżnikiem.

 
Dzień Wiosny w Europie 2008
    Szkoła uczestniczy w projekcie międzynarodowym: DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE 2008. W tym roku tematem przewodnim jest hasło: "ZBLIŻAJĄC KULTURY POPRZEZ DIALOG”. Uczniowie wszystkich klas uczestniczą w działaniach i konkursach poświęconych upowszechnianiu aspektów dialogu kulturowego (patrz informacja nt. konkursów poprzedzających święto Europy w szkole).


logo_dzien_wiosny_w_Europie.JPG

Więcej informacji >>>


Koordynatorami projektu na terenie placówki są: mgr Grażyna Dudek i mgr Bogusława Gryz, które dokonały rejestracji szkoły, przekażą raport i zdjęcia ze zrealizowanych przedsięwzięć bezpośrednio do Komisji Europejskiej w Brukseli.

Get started on your spring Day 2008 now!
http://www.springday2008.net

 
PROJEKT "WIOSNA AUSTRIACKA"
Kim był Karl Renner? Kiedy po raz pierwszy wymieniono nazwę Austrii i jak ona brzmiała? Jakie znaczenie dla Austrii ma dzisiaj data 26 październik? – na te i inne pytania znają już odpowiedź nasi gimnazjaliści z klas II B, III A i III C, którzy w dniach od 27 – 29 lutego uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Bibliotekę Austriacką w Opolu pod hasłem: „AUSTRIA BLIŻEJ”.
Więcej…
 


 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013