pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama
Dzieje obozów w Lamsdorf/Łambinowicach
Dzieje ...
W ramach współpracy z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas II interesujące zajęcia pt. „Dzieje obozów w Lamsdorf/Łambinowicach”. Historia tych obozów obejmuje lata 1870 – 1946.


Więcej…
 
BAWMY SIĘ RAZEM

IMG_0462

W piątek, 22 maja 2009 r. odbyła się w naszym gimnazjum  tradycyjna impreza dla klas szóstych integracyjnych. Gospodarzami  gości  z zewnątrz byli uczniowie klasy Ic, którzy wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami uczestniczyli w zabawach i konkursach sportowych przebiegających pod hasłem „Bawmy się razem”.

 

Więcej…
 
II TURNIEJ WIEDZY O SZTUCE DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
Jak ciekawie prowadzić zajęcia z muzyki i plastyki.

W dniu 11 maja 2009 roku odbył się II TURNIEJ WIEDZY O SZTUCE dla uczniów gimnazjum powiatu opolskiego. W turnieju uczestniczyło 7 szkół, które były reprezentowane przez 4 – osobowe drużyny uczniów, łącznie 32 uczniów. Głównym celem turnieju jest popularyzacja wiedzy o sztuce, rozwijanie zainteresowań związanych z zagadnieniami sztuki światowej i polskiej oraz zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Więcej…
 
PIKNIK EUROPEJSKI 2009

 

1

300 uczniów z całego regionu wzięło udział w dniu 08 maja 2009 roku w Pikniku Europejskim zorganizowanym przez Dom Europejski – Regionalne Centrum Informacji Europejskiej przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu. „Niemieckie Hawajki” z naszej szkoły zajęły I miejsce w quizie wiedzy na temat Unii Europejskiej.

 

Więcej…
 
XI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH


Dnia 29 kwietnia 2009 r. w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych dla szkół gimnazjalnych. Konkurs został przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego, Joannę Glinowiecką i Katarzynę Rodak.

Więcej…
 
Ja w UE - wrażenia z wycieczki do Szwajcarii
szwajcaria1 W dniach 23-27 kwietnia 2009 roku byłam na wycieczce organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Razem z moim zespołem mażoretkowym oraz dobrzeńską orkiestrą pojechaliśmy do Wil- małej szwajcarskiej miejscowości znajdującej się w północnej części kraju.
Więcej…
 
SPOTKANIE Z AUTOREM - KAZIMIERZEM SZYMECZKO

1

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów dwóch klas II do uczestnictwa w „IV Opolskich spotkaniach pisarzy z młodymi czytelnikami”.
Uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Kazimierzem Szymeczko, który jest autorem wielu opowiadań dla dzieci, „Historii Polski w opowieściach” oraz powieści dla młodzieży, między innymi takich jak: „Pościg za czarną Hondą”, „Fałszerze w sieci”, „Święty w kapeluszu”, „Tajemnica jednej nocy”.


Więcej…
 
Katyń - prawda i kłamstwo
katyn
W ostatnim tygodniu kwietnia biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas III zajęcia edukacyjne dotyczące zbrodni katyńskiej pt. „Katyń – prawda i kłamstwo”, które służyły poznaniu losów żołnierzy polskich w niewoli radzieckiej.

Więcej…
 
Święto Konstytucji 3 Maja
DSCF2235

W dniu 3 maja odbyły się w Opolu uroczystości upamiętniające Święto Konstytucji 3 Maja.

W programie artystycznym, który odbył się na Placu Wolności wystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Więcej…
 
Wycieczka przyrodnicza do ZOO

    03 kwietnia 2009 klasy IA, IE i II E uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do opolskiego ZOO. Klasa I E na wycieczkę udała się  z wychowawcą  mgr Jolantą Krupą i wychowawcą wspierającym mgr Jolantą Barcikowską.

 
Więcej…
 
Zajęcia terenowe z geografii
        Dnia 27.03.2009r. w ramach obchodzonych w naszej szkole Dni Nauki i Kultury odbyły się zajęcia terenowe z geografii, w których uczestniczyli uczniowie klas integracyjnych.

Więcej…
 
III FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ„ŚPIEWAJMY RAZEM” pod takim hasłem odbył się w dniu 03 kwietnia 2009 roku III Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w PG 1 w Opolu.
W auli szkolnej przez kilka godzin rozbrzmiewały różnorodne piosenki w językach angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim, a nawet w języku japońskim w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa.
Więcej…
 
WYCIECZKA EKOLOGICZNA
DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W OPOLU

O tym jak niezmiernie ważna jest ochrona środowiska naturalnego człowieka, a przede wszystkim ochrona czystości wód powierzchniowych przekonali się uczniowie klasy II E naszego gimnazjum, którzy w ramach II Dni Nauki i Kultury odbyli w dniu 27.03.09 niezwykle ciekawą
i pouczającą wycieczkę ekologiczną pod opieką swoich wychowawców mgr Jolanty Lubery i mgr Grażyny Dudek.

 

Więcej…
 
WARSZTATY MATEMATYCZNE 27.03.2009 r.Dnia 27 marca 2009r podczas Dni Nauki i Kultury w naszym gimnazjum odbyły się Warsztaty Matematyczne dla uczniów klas matematyczno – informatycznych 2D i 3D. Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez Naukowe Koło Matematyków Uniwersytetu Opolskiego pod kierunkiem Pani dr Joanny Napiórkowskiej. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania dwóch wykładów „Figury niemożliwe” i „Kształty natury” oraz uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach „Zmagania z matematyką”.


Więcej…
 
OD ŚRODY POPIELCOWEJ DO PONIEDZIAŁKU WIELKANOCNEGO
VOM ASCHERMITTWOCH BIS ZUM OSTERMONTAG
czyli OD ŚRODY POPIELCOWEJ DO PONIEDZIAŁKU WIELKANOCNEGO

W nietypowej lekcji języka niemieckiego o zwyczajach wielkopostnych i wielkanocnych w krajach niemieckiego obszaru językowego brali udział uczniowie klasy II E i II D w dniach 12 i 20 marca br. pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego p. mgr Grażyny Dudek.

Więcej…
 
WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE
W ostatnim tygodniu lutego uczniowie naszego gimnazjum odbyli niezapomniane, pełne wrażeń oraz bogate w doświadczenia ze spotkania z kultura brytyjską warsztaty językowe w Londynie.
Warsztaty były objęte obszernym programem edukacyjnym. Poza zwiedzaniem zabytków, muzeów i innych znanych miejsc Londynu, uczniowie na bieżąco uzupełniali zeszyt ćwiczeń z zagadnieniami dotyczącymi tego, czego dowiadywali się o stolicy Wielkiej Brytanii, jej kulturze, historii, mieszkańcach. Jednak doświadczeniem najbardziej zarysowującym się w pamięci był czas spędzony u rodzin brytyjskich, u których uczniowie byli zakwaterowani.

Więcej…
 
W mistrzowskim stylu - XII 2008
Środa 17 grudnia była udanym dniem dla reprezentantów naszego gimnazjum w pływaniu. Na basenie PSP 5 odbyły się Mistrzostwa Opola w sztafetach pływackich. Poznaliśmy najlepszych pływaków spośród uczniów opolskich gimnazjów.

Więcej…
 
Wigilia szkolna 2008
 

 Wzorem roku ubiegłego 19 grudnia 2008 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali na szkolną aulę, gdzie wzięli udział w szkolnej wigilii.

Snute przez uczniów wigilijne opowieści, kolędy, wprowadziły wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia...

Więcej…
 
Kiermasz świąteczny XII 2008

Grudzień to wyjątkowy miesiąc - wszyscy odczuwają atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nie dziwi zatem fakt, że w naszej szkole 15 grudnia 2008r. panował wyjątkowy nastrój. Nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali kiermasz świąteczny. Nie zawiedli także rodzice, dzięki którym stoły wypełnione były przepysznymi ciastami.

Więcej…
 
Dzień Patrona 2008
6 grudnia 2008 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział: Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Przygotować przedstawienie na temat polskich Noblistów to nie lada wyzwanie. Podjęli się go uczniowie klas trzecich i drugich. Nad wszystkim czuwały nauczycielki języka polskiego: pani Iwona Talaga i pani Jolanta Lubera, a także nauczycielka muzyki i plastyki – pani Aldona Król.

Akademia przybliżyła nam wszystkim sylwetki naszych Noblistów, ich dokonania oraz ciekawe fakty z życia. Ujrzeliśmy m.in. odkrycie polonu, usłyszeliśmy fragmenty przemówień, jakie wygłaszali Nobliści z okazji otrzymania tej wyjątkowej nagrody. Poznaliśmy ich poglądy, uczucia i marzenia. rzekonaliśmy się, jak wiele wysiłku i ciężkiej pracy trzeba włożyć w osiągnięcie sukcesu. Szczególną ozdobą przedstawienia były pięknie wyrecytowane utwory poetyckie Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Na zakończenie obejrzeliśmy występy taneczne naszych uczniów: taniec irlandzki, hip-hop oraz taniec nowoczesny. Uroczystość, będąca niezwykłą, skłaniającą do refleksji lekcją historii, dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji i wzruszeń.

  

 
„Takie fotografie, jakie wydarzenia, jaki świat”

W ramach edukacji europejskiej uczniowie klasy II E pod opieką wychowawców p. Jolanty Lubery i p. Grażyny Dudek po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć ponad 180 najlepszych zdjęć prasowych minionego roku wybranych w Amsterdamie przez międzynarodowe jury najbardziej prestiżowego konkursu światowego – World Press Photo 2008.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Copyright © 2008 Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu  

 

 

RocketTheme Joomla Templates