pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama
Pożegnanie Absolwentów - 19.06.2008.
 19 czerwca 2008 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszego gimnazjum.
 Uroczystość, w której organizację włączyła się cała społeczność naszej szkoły, była po raz pierwszy w historii naszej szkoły galą rozdania nagród Nobile Talentum dla najlepszych uczniów w różnych dziedzinach nauki i działalności artystyczno - społecznej oraz Aurea Nobilitas dla wyjątkowych osobowości.
Więcej…
 
BARDZO DOBRY ROK !
puchar.jpg      


        Rok szkolny 2007/2008 minął, można więc dokonać bilansu uczniowskich osiągnięć. A są to wyniki imponujące.

Przykładowo, w konkursie „Alfik humanistyczny”, aż trzech naszych podopiecznych uzyskało pierwsze miejsce (Bartek Kobylczyk z klasy I „a”, Mikołaj Turowski z klasy II „a” i Natalia Hańbicka z klasy III „b”).

Więcej…
 
FESTYN PARIAFIALNY - 14.06.2008 r.
     14.06.2008 r. obchodziliśmy w Parafii Przemienienia Pańskiego 25-lecie poświęcenia kamienia węgielnego oraz 15-lecie poświęcenia kościoła. Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą, na którą przybyło wielu zaproszonych gości. O godzinie 14,30 rozpoczął się festyn rodzinny. W jego przygotowania aktywnie włączyli się uczniowie PG-1.

Więcej…
 
Prace w ekozespołach


Zakończyliśmy roczną pracę w ekozespołach. W bieżącym roku w naszym gimnazjum działało 5 ekozespołów skupiających 27 uczniów z różnych klas.

Przez kilka miesięcy realizowaliśmy program ekozespołów: mierzyliśmy, oszczędzaliśmy, stawaliśmy się bardziej ekologiczni. 

Więcej…
 
Gimnazjalista wolny od uzależnień - 09.06.2008r.


    
    W poniedziałek 9 czerwca na terenie naszego gimnazjum oraz PSP nr 5 odbył się turniej "Gimnazjalista wolny od uzależnień". Była to kolejna inicjatywa realizowana w Opolu w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
     Zawody, w których udział wzięło osiem drużyn z opolskich gimnazjów, wygrali uczniowie PG nr 1:
Nela Rojczyk z kl.IIa i Tomasz Klimczak z kl.IIIa. Gratulujemy!!!

 

Więcej…
 
Wykład studentów Uniwersytetu Opolskiego - 13.05.2008 r.
 


"Z liczbami przez wieki"

        Dnia 13 maja 2008 r., już po lekcjach, bo ok. godziny 15-tej w sali multimedialnej naszego gimnazjum odbyły się zajęcia matematyczne dla uczniów klas I-III. Miały one charakter wykładu, a przeprowadzone zostały przez studentów działających w Kołach Naukowych Uniwersytetu Opolskiego: matematycznym oraz informatycznym.

Więcej…
 
DZIEŃ EUROPY - 12.05.2008 r.
 


    12 maja 2008r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia zorganizowana z okazji Święta Europy pod nazwą „Dzień Europy”. W akademii czynny udział wzięli uczniowie klasy Ia, Ib, IIIa oraz IIIb. Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przebieg uroczystości byli: Samanta Dudek oraz Paweł Dobrzański.

Więcej…
 
PIKNIK EUROPEJSKI - 09.05.2008 r.

 

   

Dokładnie 58 lat temu Robert Schuman przedstawił propozycję utworzenia zunifikowanej Europy, twierdząc, że jest to niezbędne do utrzymania pokojowych stosunków na starym kontynencie. Na tą właśnie pamiątkę 9 maja uznawany jest za "Dzień Europy".

Więcej…
 
EURO SHOW 2008 - ZNOWU JESTEŚMY NAJLEPSI! 08.05.2008 r.
     Grupa dziewcząt w składzie: Magda Chrząstek, Karolina Szponarska, Karolina Nowak, Katarzyna Baran, Zuzanna Romańczyk (z klasy II E), Magda Kwiatkowska, Xymena Więdłocha, Patrycja Panufnik (kl. III B) oraz Aleksandra Skotnicka (kl. II B) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie EURO SHOW 2008. Znowu okazaliśmy się najlepsi w kategorii gimnazjów!

 

Więcej…
 
KONKURS HISTORYCZNY RP SZLACHECKA - 05.05.2008 r.
 W
dniu 5 maja 2008 r., w naszej szkole odbyła się kolejna edycja międzygimnazjalnego konkursu wiedzy o RP Szlacheckiej. W tym roku rywalizowali ze sobą przedstawiciele gimnazjów nr 1, 7 i 9 z Opola.

Po zaciętej walce w części pisemnej i ustnej, wyniki przedstawiały się następująco:

Więcej…
 
Obchody Światowego Dnia Książki - 23.04 2008 r.

„Kto czyta ksiązki, żyje podwójnie”

(Umberto Eco)

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest obchodzony 23 kwietnia, gdyż data ta jest symboliczna dla literatury światowej. 
Więcej…
 
Lekcje muzealne - kwiecień 2008 r.
Katyn.jpg

Nie tylko na lekcjach historii i języka polskiego porusza się tematy, które są istotnym elementem wychowanie patriotycznego. Kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej, z tej też okazji biblioteka szkolna zorganizowała lekcje muzealne połączone z prezentacją multimedialną.

Więcej…
 
WYTAŃCZYŁY GRAND PRIX - 16.04.2008 r.
 
 


Dziewczęta, uczestniczące w Międzyszkolnym Turnieju Tańca Nowoczesnego, organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 6 w Opolu w dniu 16.04.2008 r. zdobyły I miejsce w mini formacji disco. Jednocześnie nasze tańcerki zdobyły tytuł GRAND PRIX.
Więcej…
 
X Wojewódzki Przegląd Teatrów Obcojęzycznych 11.04.2008 r.
     11 kwietnia br. odbyła się w naszym gimnazjum kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Obcojęzycznych.
W tegorocznym konkursie wzięli udział gimnazjaliści z 5 szkół:
  • Publicznego Gimnazjum nr 1 z Oddziałami im. Polskich Noblistów w Opolu
  • Publicznego Gimnazjum nr 1 w Krapkowicach
  • Gimnazjum nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu
  • Publicznego Gimnazjum w Żelaznej
  • Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wieluniu
maski.jpg
Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych - 07.04.2008 rok
 

W dniu 7 kwietnia 2008 r. na auli naszej szkoły spotkali się przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z naszymi trzecioklasistami i ich rodzicami.
 
Więcej…
 
DNI NAUKI I KULTURY w PG1 w Opolu - 18.03.2008 r.
 
 
 Niezwykłe wydarzenie 2008 roku
 
        „Zaprawdę godnym i sprawiedliwym, słusznym i zbawiennym jest być uważnym i rozumnym,  pełnym pasji, między umysłem i wyobraźnią…” – tak zapewniali dwie zagubione duchowo uczennice wielcy mędrcy Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu. W rolę niepokornych i zbuntowanych nastolatek wcieliły się: Zuzanna Antoniak (1d) oraz Anna Giesa (1b).
Więcej…
 
Wigilia - grudzień 2007

 

 

 

    Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się długo i starannie. Są to dni, kiedy poświęcamy więcej czasu  i ciepła swojej rodzinie, bliskim i nieznajomym. Kultywując tradycje świąteczne większość klas naszego gimnazjum zorganizowało własne wigilie klasowe z pomocą rodziców i wychowawcy. Załączone zdjęcia prezentują wigilię w klasie III F.
Więcej…
 
Dzień Patrona - 07.12.2007 r.

 

 

Dzień Patrona to szczególne święto szkoły. W tym roku 7 XII kłanialiśmy się Polskim Noblistom, a szczególnie Władysławowi Reymontowi w 140. rocznicę urodzin pisarza.Program artystyczny, który przygotowali uczniowie, był montażem słowno – muzycznym, wykorzystującym fragmenty prozy Reymonta, utwory poetyckie Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej, połączone odpowiednio dobranymi motywami muzycznymi.

Więcej…
 
Pasowanie na gimnazjalistę - 05.10.2007 r.
 

  Pasowanie na Gimnazjalistę 2007/2008

- "GENIUSZE na START" -

PG 1

            Heraklit, Mikołaj  Kopernik, Wiliam Shakespeare, Albert Einstein, Maria Skłodowska - Curie i nie tylko - wszyscy oni odwiedzili Publiczne Gimnazjum nr 1 w Opolu podczas uroczystości ślubowania na gimnazjalistę. Przedstawienie pt. "Geniusze na start", ukazujące historię szkolnictwa, a przede wszystkim wielkie sławy świata nauki i kultury, umiliło czas zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Uroczystość odbyła się 5 października 2007 r. z udziałem uczniów klas pierwszych PG1 i ich rodziców. Otwarty charakter imprezy spowodował, że rodzice towarzyszyli swoim dzieciom prawie w stu procentach.  Organizatorzy imprezy, dyrekcja i nauczyciele z ogromną satysfakcją przyjęli ta licznie przybyłych rodziców.
Więcej…
 


Copyright © 2008 Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Opolu  

 

 

RocketTheme Joomla Templates