pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Wydarzenia 2009-2010
Sukces szkolnej gazetki „Fakty Jedynki”Zapewne mało kto z Was wiedział, że nasza szkolna gazetka – Fakty Jedynki przystąpiła do konkursu na Najlepszą Gazetkę Województwa Opolskiego zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką
w Opolu pod patronatem NTO. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż zostaliśmy wybrani spośród około 60 szkolnych gazetek zgłoszonych do konkursu i zajęliśmy zaszczytne II miejsce w kategorii gimnazjów! Wręczenie nagród odbyło się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, dokąd pojechał cały zespół redakcyjny wraz z opiekunem p. Anetą Hombek.


Więcej…
 
Piknik Europejski 2010 - znów jesteśmy najlepsi!
7 czerwca 2010 w parku Młodzieżowego Domu Kultury odbył się już po raz kolejny Piknik Europejski zorganizowany przez Dom Europejski – Regionalne Centrum Informacji Europejskiej przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu. W czasie imprezy zostały przeprowadzone liczne konkursy plastyczne, muzyczne, językowe oraz quiz wiedzy o Unii Europejskiej. Nasze gimnazjum podobnie jak w roku ubiegłym zdobyło I miejsce.
Więcej…
 
V Festiwal Muzyczny MIKROFON I TYFestiwal odbył się 27 maja 2010 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja polskiej pieśni
i piosenki, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami festiwalu oraz nauczycielami – opiekunami młodych piosenkarzy i muzyków.
Więcej…
 
13 maj 2010 r. - EUROSHOW 

13 maja 2010 roku odbyło się spotkanie Szkolnych Klubów Europejskich w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu pt.: „EDUKACJA EUROPEJSKA W PRAKTYCE”. W ramach corocznego projektu o nazwie „EUROSHOW” każda szkoła zgłasza się do udziału wybierając jedno lub więcej państw Unii Europejskiej.


Więcej…
 
9 maj 2010r. - Majowe Święto Europy
Dzień 09 maja obchodzony jest co roku w całej Unii Europejskiej jako święto Europy. Jak można było przeczytać w prasie - kilka tysięcy osób wzięło udział w tym dniu w warszawskich obchodach Dnia Europy i dorocznej Paradzie Schumana.
Więcej…
 
Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca"

 

W dniach od 06 - 08 maja 2010 roku na opolskim rynku na scenie przy Ratuszu odbywały się międzynarodowe targi turystyczne, w których uczestniczyli również uczniowie naszego gimnazjum. Gościem specjalnym imprezy była znana nam wszystkim z telewizji słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Więcej…
 
Wojewódzki Przegląd Teatrów Obcojęzycznych

26 marca br. w naszej szkole odbył się jak co roku Wojewódzki Przegląd Teatrów Obcojęzycznych. Tak jak w latach poprzednich, XII edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku zobaczyliśmy 11 przedstawień przygotowanych przez 15 nauczycieli i ok. 80 gimnazjalistów z różnych szkół naszego województwa:

Więcej…
 


KATYŃ 2010


10 kwietnia 2010 Prezydent Lech Kaczyński z żoną i ogromną grupą wybitnych Polaków podążali do Rosji, do Katynia, by w 70 rocznicę uczcić pamięć wymordowanych w II RP, ludzi tworzących podstawę naszej państwowości, nieugiętych w służbie ojczyzny.


Więcej…
 
IV FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ


W dniu 25  marca 2010 roku odbył się IV FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „ŚPIEWAJMY RAZEM”.
Organizatorami konkursu byli: Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu.


Więcej…
 
WARSZTATY MATEMATYCZNE DNiK 31.03.2010r.

Dnia 31 marca 2010 r. - podczas III edycji Dni Nauki i Kultury w Publicznym Gimnazjum nr1 - odbyły się Warsztaty Matematyczne dla uczniów klas matematyczno – informatycznych 1c i 2b oraz uczniów klasy 2a - zainteresowanych matematyką.

Więcej...
 
WARSZTATY JĘZYKOWE W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ - OD ŚRODY POPIELCOWEJ DO PONIEDZIAŁKU WIELKANOCNEGOW ramach III edycji Dni Nauki i Kultury uczniowie klasy III B uczestniczyli w dniu 31 marca 2010 w warsztatach językowych przybliżających zwyczaje postne i świąteczne w krajach niemieckiego obszaru językowego. Poznali tradycyjne obrzędy i zachowania oraz charakterystyczne potrawy podawane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii na Wielkanoc.

Więcej…
 
dzien_otwarty.JPG
 
Dni Nauki i Kultury 2010
Społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum nr 1 z O.I.
im. Polskich Noblistów w Opolu informuje, że w dniach
30 i 31 marca 2010r. odbędą się w naszej szkole obchody
Dni Nauki i Kultury 2010r.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w PG 1 !!!

"Babę zesłał Bóg raz mu wyszedł taki cud..."

Dzień Kobiet w naszej szkole w tym roku miał niecodzienny przebieg. Pani Anna Kita wraz z uczniami przygotowała oryginalne - "uwspółcześnione" przedstawienie ballady "Romantyczność", a do tego pokaz mody, występy artystyczne...

Sami zobaczcie...

Więcej…
 
10-lecie gimnazjumW dniu 15 grudnia 2009 roku odbyła się uroczystość 10 - lecia naszego gimnazjum i święta patrona szkoły - Polskich Noblistów.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu  hymnu Pani dyrektor Alicja Mielniczuk przywitała  przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów. Uroczystość swoją obecnością raczyli uświetnić: dyrektor PG 5 - Lucyna Dzikiewicz-Niski, dyrektor PG 4 - Małgorzata Gawryś-Gnatowicz, wicedyrektorzy z PSP 5 oraz przedstawiciele z PG 7 i PG 2.

Więcej…
 
Warsztaty językowe w Bibliotece Austriackiej

Osobliwości poszczególnych krajów związkowych Austrii, jej historia, geografia i język to temat kolejnych warsztatów w Bibliotece Austriackiej w Opolu, w których uczestniczyli w dniach 16 i 25 lutego br. uczniowie klas I A, I C, II B i III A.

Więcej…
 
"Bawmy się razem!"

W piątek 19 lutego 2010 r. - jak co roku  - w naszej szkole odbyła się impreza integracyjno - sportowa pod hasłem „Bawmy się razem”.

Więcej…
 
Pastorałki 2009
Choć święta Bożego Narodzenia już za nami powspominajmy, jak dzięki szkolnym Pastorałkom, które odbyły się w naszej szkole 22 grudnia wszyscy wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój...
Więcej…
 
Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych w Złotoryi 27.11.2009 r.W bajkowy czas Świąt przenieśli się nasi gimnazjaliści w dniu 27 listopada br., uczestnicząc w wycieczce do najstarszej i jedynej już w Polsce fabryki bombek w Złotoryi. Podczas gdy my planujemy swoje wakacyjne wojaże i wygrzewanie się na plaży, w fabryce trwa najintensywniejszy okres produkcji .... bombek bożonarodzeniowych.

Więcej…
 
Warsztaty plastyczne READY MADE 29.11.2009 r.

W dniu 29 listopada 2009 r. w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego
odbyły się warsztaty plastyczne
READY- MADE.
SZTUKA Z PRZEDMIOTÓW GOTOWYCH

 
W pierwszej części warsztatów uczniowie  wysłuchali krótkiej prelekcji na temat historii, sposobów i techniki tworzenia dzieł sztuki z tzw. przedmiotów gotowych (np. z przedmiotów codziennego użytku lub odpadków), którą wygłosiła historyk sztuki, Joanna Filipczyk, kustosz Działu Sztuki Muzeum Śląska Opolskiego.

Więcej…
 
Warsztaty językowe w Bibliotece Austriackiej w Opolu – WEIHNACHTSFEST IN DEUTSCHLAND 03.12.2009 r.

„Nic nie dzieli narodów bardziej niż arogancja i pycha kulturowa, nic nie łączy ich bardziej, niż znajomość innych kultur i szacunek dla nich” – takie motto przyświecało uczestnikom warsztatów językowych w dniu 3 grudnia 2009 w Bibliotece Austriackiej w Opolu. Głównym tematem spotkania były przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz ich przebieg w krajach niemieckojęzycznych.

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013