pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Wydarzenia 2011-2012
VII FESTIWAL MUZYCZNY „MIKROFON I TY”

 

 

5 czerwca 2012 roku odbył się VII Festiwal Muzyczny „Mikrofon i ty”.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu oraz Zespół Szkół z |Oddziałami Integracyjnymi w Opolu.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja polskiej pieśni i piosenki, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami festiwalu oraz nauczycielami – opiekunami młodych piosenkarzy i muzyków.


Więcej…
 
Studio Nagrań Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

 

 

W dniu 31 maja 2012 roku grupa 16 uczniów naszego gimnazjum rozpoczęła nagrania w Studio Nagrań Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej piosenki piłkarskiej, która została wykonana w dniu 8 czerwca w Amfiteatrze Opolskim na uroczystości inauguracji EURO 2012. Całe wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Opola.


Więcej…
 
VI Przeglądu Chórów Regionu Opolskiego

 

 

Uczniowie gimnazjum uczestniczący w zajęciach artystycznych muzycznych oraz zajęciach zespołu wokalnego zostali zaproszeni przez koordynatorów Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska" do udziału w koncercie w ramach VI Przeglądu Chórów Regionu Opolskiego. Koncert odbył się w dniu 25 maja 2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 6 w Opolu.


Więcej…
 
MISTRZOSTWA OPOLA W LA

 

 

18.05.2012r. na stadionie LA im. Opolskich Olimpijczyków reprezentacja uczniów z naszej szkoły brała udział w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Opola w lekkiej atletyce. Uczniowie i uczennice naszego gimnazjum odnieśli wiele sukcesów w poszczególnych konkurencjach, a mistrzowie i wicemistrzowie zakwalifikowali się do Mistrzostw Województwa.

OSIĄGNIĘCIA MEDALOWE NASZYCH UCZNIÓWWięcej…
 
V Dni Nauki i Kultury

 

"Nasze pasje oknem na świat" - pod takim hasłem zostały zorganizowane w gimnazjum już po raz piąty DNI NAUKI I KULTURY 2012. Hasło nie było przypadkowe, gdyż doskonale wpisało się w ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rok Szkoły z Pasją”.

Patronat nad całością przedsięwzięcia objął w tym roku szkolnym Marszałek Województwa Opolskiego.

Konkursy poprzedzające Dni Nauki i Kultury, a stanowiące ich integralną część, zostały objęte patronatem różnych instytucji związanych z kulturą, kształceniem i wychowaniem.  Konkursy: polonistyczny i plastyczny o wspólnej nazwie „Nasze pasje” zostały objęte patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora PG 1 dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych został wsparty już po raz drugi przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Natomiast Teatry Obcojęzyczne zostały objęte patronatem Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego. W realizację konkursów przedmiotowych zaangażowani zostali przedstawiciele Politechniki Opolskiej i Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

 

Więcej…
 
Comenius - wizyta gości

W dniach 26-30.03.2012 gościli w naszej szkole przedstawiciele szkół partnerskich z 5 krajów (Rumunii, Litwy, Bułgarii, Estonii i Turcji), którzy razem z nami realizują projekt Comenius Partnerskie Projekty Szkół pod tytułem „ Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w kulturze Europejskiej". Głównym założeniem projektu jest zapoznanie z kulturą i tradycją poszczególnych krajów w różny sposób, ale przede wszystkim poprzez wykonywanie produktów zaplanowanych w projekcie, jak kalendarza przedstawiającego obchodzone święta w ciągu roku, Księgę Przysłów i Powiedzonek zilustrowaną rysunkami uczniów, nakręcone przez uczniów filmy pokazujące tradycyjne obchodzenie świąt.


Więcej…
 
Lekcja muzealna w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego

Uczniowie klasy II d w dniu 6.03 br. uczestniczyli w lekcji muzealnej w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego.  Tematem były pasje Jana Cybisa. Malarz urodził się w roku 1897 we wsi Wróblin koło Głogówka , zmarł w roku 1972. Zgromadzona w galerii kolekcja liczy obecnie 86 obrazy olejne, 846 prac na papierze, znajdują się w niej także rzeczy osobiste- podręczniki, przybory szkolne, wyposażenie mieszkania. Jan Cybis wykształcił własny styl odznaczający się wysokimi wartościami kolorystycznymi, swobodną, zróżnicowaną fakturą i ekspresyjną plamą. Był czołowym reprezentantem nurtu kolorystycznego w malarstwie lat 30. i sztuce powojennej.


Więcej…
 
VI FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „ŚPIEWAJMY RAZEM”

 

 

W dniu 15 marca 2012 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się kolejna edycja festiwalu piosenki, w której uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.


Więcej…
 
Spotkanie w CKP

 

W przedświąteczna środę uczniowie klas trzecich odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru”.
Więcej…
 
Akademia Najmłodszych Matematyków

 

 


Dnia 16 marca 2012 roku po raz drugi w Naszej szkole odbyła się kolejna edycja Akademii Najmłodszych Matematyków. Były to warsztaty matematyczne dla uczniów ze szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i chętnych do rozwijania swoich pasji związanych z tym przedmiotem.

Więcej…
 
Spotkanie z Edytą Górniak w Radiu Opole

Po audycji w Radiu Opole artystka spotkała się z uzdolnioną muzycznie młodzieżą z PG nr 1 w Opolu.

:: :: RELACJA I NAGRANIA RADIA OPOLE :: ::

 
V DNI NAUKI I KULTURY

Decyzją  Dyrektora Szkoły 27.03.2012r. to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbywają sie V Dni Nauki i Kultury pod hasłem "Nasze pasje oknem na świat".

------> ZOBACZ HARMONOGRAM <------

 
Wizyta Pani prof. Teresy Smolińskiej z Uniwersytetu Opolskiego


21 lutego odwiedziła naszą szkołę prof. Teresa Smolińska z Uniwersytetu Opolskiego. Pani profesor pełni wiele funkcji, a do głównej należy kierowanie Katedrą Kulturoznawstwa i Folklorystyki.
Więcej…
 
Wykład - życie i twórczość T. RóżewiczaNASI UCZNIOWIE NA WYKŁADZIE

7 marca uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie dr. A. Wiercińskiego. Wykład poświęcony był życiu i twórczości T. Różewicza. Gimnazjalistom bardzo podobało się na wykładzie, przypadł im również do gustu klimat Uniwersytetu.

 
Koło biologiczno - ekologiczne

 

 

27.02.2012r.  uczniowie klas szóstych PSP nr 5 uczestniczyli w zajęciach koła biologiczno - ekologicznego, przygotowanych przez młodzież z klas IIa i IIIb naszego gimnazjum, pod opieką  mgr E. Dmochowskiej i mgr T. Deblessem, Dla młodszych kolegów przygotowano gry i zabawy dotyczące biologii i ochrony środowiska. Wszyscy doskonale bawili się rozwiązując krzyżówki, rebusy, szarady oraz zadania dotyczące zużycia wody i prądu w gospodarstwach domowych. Na koniec zajęć Piotrek z klasy IIIb uczył wszystkich sztuki orgiami, efektem czego były widoczne na zdjęciach, wykonane z papieru żurawie.


Więcej…
 
Bawmy się razem - 24.02.2012r.
W dniu 24 lutego 2012r. odbyła sie coroczna Impreza Integracyjna "Bawmy się razem”. Gościliśmy w naszej szkole uczniów z klas szóstych integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 5 i 15.
Więcej…
 
Mistrzostwa Opola Szkół Gimnazjalnych

W dniu 12.01.2012 roku uczniowie z PG 1 uczestniczyła w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych. Nasi uczniowie zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zostali

MISTRZAMI OPOLA i awansowali do finału wojewódzkiego.


Więcej…
 
Unihokej dziewcząt

Francik Joanna, Bryzik Katarzyna, Wójciak Iza, Dębska Anna, Muraszko Karolina,

Kurc Justyna, Funek Karolina, Waldera Karolina - 2 miejsce w Mistrzostwach Opola

Więcej…
 
Mistrzostwa Opola w tenisie stołowym

4 stycznia odbyły się na sali MOS pierwsze tegoroczne zawody finałowe- Mistrzostwa Opola w tenisie stołowym indywidualnie szkół gimnazjalnych.

Mistrzynią Opola została Katarzyna Bryzik reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce zajęła także uczennica naszej szkoły Oliwia Zdzuj. W kategorii chłopców wicemistrzowski tytuł wywalczył nasz uczeń
Przemysław Bąk.


Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Opolu

 

W listopadzie 2007 roku podpisane zostało porozumienie o wykonywaniu świadczeń woluntarystycznych pomiędzy Opolskim Centrum Wolontariatu w Publicznym Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Polskich Noblistów w Opolu.

Nasz wolontariat współpracuje z organizacjami i stowarzyszeniami mieszczącymi się zarówno na terenie miasta Opola, jak i całej Polski. Wolontariusze przepracowali charytatywnie wiele godzin.


Więcej…
 
Wycieczka do Tropical Island k. Berlina – 16 grudnia 2011
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 60 – osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół z O.I., udała się na jednodniową wycieczkę do Tropical Island – największej tropikalnej krainy wypoczynku w Europie, położonej zaledwie 60 kilometrów na południe od Berlina.
Więcej…
 
Warsztaty językowe w Bibliotece Austriackiej: ADWENT I BOŻE NARODZENIE w krajach niemieckojęzycznych

 

 

Co to jest kalendarz adwentowy? Kto przynosi dzieciom prezenty? Co można znaleźć na świątecznym stole w Niemczech? Skąd pochodzi najsłynniejsza kolęda? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczniowie z klasy I B i I D -uczestniczący w dniu 05 grudnia 2011 roku w warsztatach językowych  w Bibliotece Austriackiej w Opolu.

Uczniowie poznali tradycje bożonarodzeniowe, typowe dla krajów niemieckojęzycznych. Następnie wykonywali ćwiczenia sprawdzające poznane zwyczaje i słownictwo.

Przygotowała: Grażyna Dudek

Więcej…
 
Z Mikołajem do zwierząt

 

W tym roku uczniowie klasy IIa postanowili że obdarują prezentami na Mikołaja nie siebie, a zwierzęta ze Schroniska. Pomysł rzuciła Dominika, która wraz ze swoją Mamą jest wolontariuszką w Schronisku, a jej Koleżanki i Koledzy chętnie przystali na to.

Włączyła się w to ich wychowawczyni - p. Marzena Mazur, która pomogła organizacyjnie
w przedsięwzięciu.

Czytaj więcej ...

 
Wolny od uzależnień – myślący rozsądnie

 

W dniu 29.11.2011 klasa I E uczestniczyła w zawodach pt: „Wolny od uzależnień – myślący rozsądnie” w ramach przedsięwzięcia prewencyjnego „Bezpiecznie dziś – bezpiecznie jutro” do Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie”.


Więcej…
 
Mistrzostwa Opola w Badmintonie

 

 

W rozegranych 26 października finałach Mistrzostw Opola w badmintonie chłopców szkół gimnazjalnych spotkały się zespoły PG 7, PG 1, PG 8 i PG 4. Świetnie spisali się zawodnicy PG 1 Przemysław Bąk, Paweł Perz i Arkadiusz Koźlik zdobywając brązowe medale. Podczas turnieje niejednokrotnie akcje na boisku zapierały dech w piersiach, a szala zwycięstwa przechylała się to na jedną to na drugą stronę. Z tych trudnych sytuacji chłopcy wyszli zwycięsko czego potwierdzeniem jest zdobyte miejsce. Gratulujemy...


Więcej…
 
III Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Opola w nocnym pływaniu długodystansowym o Puchar Dyrektora MOSiR w Opolu

 

II miejsce

dla naszych uczniów

to wielki zaszczyt w tak

doskonałej obsadzie.

Nasz drużyna pokonała dystans 3560 m w czasie 45 minut.

GRATULACJE!!!

Skład drużyny: KALIŃSKI Marcin, KOWALSKI Marcin, BŁASIAK Maria, WIĄCEK Patryk, DUDEK Patryk, WALASIK Remigiusz, KONIECZNY Arek, WIŚNIEWSKI Arek, ZAJĄC Mateusz, FORTUNA-PTASIEWICZ Agata, RZEPCZYŃSKI Jakub, CHMIELEWSKA Julia, RECLIK Michał, KAJDA Daniela.

 
Wizyta na Ukrainie 2011 r.


 

 

W październiku br. kolejny raz odwiedziliśmy naszych przyjaciół ze Szkoły nr 11 w Ivano- Frankowsku.

Podczas bardzo atrakcyjnej wizyty wymienialiśmy poglądy na temat pracy Samorządu Uczniowskiego,
kształciliśmy umiejętności językowe, poznawaliśmy kulturę i tradycje regionu, podziwialiśmy uroki miasta.

Więcej…
 
Chłopcy PG1 Wicemistrzami Opola

We wtorek 18 października 2011r. w Naszym osiedlowym parku zgromadzili się najlepsi biegacze opolskich szkół, uczestnicy Mistrzostw Opola w sztafetowych biegach przełajowych W kategorii szkół gimnazjalnych, po zaciętej walce drugie miejsce zdobyli chłopcy z PG 1. Wicemistrzowie Opola wystąpili w następującym składzie:

Andrusiów Patryk, Wojnarowicz Bartek, Kapłon Kacper, Strzelecki Bartosz, Gendek Paweł, Głośnicki Rafał, Mróz Michał, Nalepka Łukasz, Szywalski Łukasz, Perz Paweł.

GRATULUJEMY !!!


Więcej…
 
Eliminacje Mistrzostw Opola

GOL! GOL! GOL!

I tak 11 razy wołali nasi piłkarze podczas eliminacji Mistrzostw Opola rozegranych w piątek 04. 11. 2011 r. w hali „Okrąglak" przy ul. Oleskiej.
Dzięki zwycięstwu 3:0 nad drużyną PG6 oraz 8:0 z reprezentacją PG10 awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Na listę strzelców wpisali się: Paweł Perz, Dariusz Kanarek, Łukasz Szywalski i Michał Mróz, czyste konto zachował bramkarz Mateusz Rokicki, a w obronie dobrze zagrali: Paweł Gendek, Daniel Łupak, Kamil Miler i Adam Jęchorek. Taka postawa naszych chłopców zapewniła nam miejsce w finale rozgrywek.
W turnieju finałowym zanosi się na ciekawą rywalizację między PG1, PG2, PG5 oraz zwycięzcą turnieju barażowego, w którym wystąpią zespoły z PG4, PG6 i PG7. Rozstrzygnięcie 29. 11. 2011 r.

 
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Nagroda za osiągnięcia sportowe!!!

Tegoroczna absolwentka Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi - Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu

Katarzyna Siewruk

otrzymała

stypendium

Ministra Właściwego do Spraw Oświaty i Wychowania.

Tak wysoka nagroda została Kasi przyznana za szereg osiągnięć sportowych w dziedzinie lekkoatletyki. Największe sukcesy uczennica osiągała w biegach na 100 metrów przez płotki i biegach sztafetowych 4x100 metrów. Uczestniczyła i osiągała bardzo dobre rezultaty w zawodach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów na rok 2011. Warto zaznaczyć, że Kasia oprócz sukcesów w dziedzinie spotu osiągała również bardzo wysokie wyniki w nauce. Gimnazjum ukończyła w tym roku ze średnią ocen 5,1.

Kasi  gratulujemy otrzymania stypendium i życzymy dalszych sukcesów.

Oto najważniejsze sukcesy Kasi które osiągnęła w ciągu  nauki w naszym gimnazjum:

1. II miejsce w biegu na 100 m ppł - Międzynarodowy Memoriał Franca Schustera w Wiedniu

2. II miejsce w biegu sztafetowym 4x100 m -- Międzynarodowy Memoriał Franca Schustera w Wiedniu

3. I miejsce w biegu na 100 m ppł - Międzywojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Częstochowie

4. I miejsce w biegu sztafetowym 4x100 m ppł - Międzywojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Częstochowie

5. II miejsce w biegu na 100 m - Międzywojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Częstochowie

6. I miejsce w biegu na 100 m - Mały Memoriał im. J. Kusocińskiego w Toruniu 2010

7. I miejsce w biegu na 100 m ppł - Mały Memoriał im. J. Kusocińskiego w Toruniu 2010

 
ZJAZD SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu zorganizowała Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich Województwa Opolskiego. Zjazd odbył się dnia 30 września 2011 r. w Opolu, w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego ,,Ostrówek'', przy ulicy Piastowskiej. Na zjazd przybyli reprezentanci szkół województwa opolskiego:

Więcej…
 
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2011

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy - Europejskim Dniem Języków.

Tegoroczny dzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem: „JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE". Miał przypominać o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcić do nauki języków obcych.


Więcej…
 
NASI PIŁKARZE BLISKO PODIUM

W dniu 21. 09. 2011 r, na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu przy ulicy Sosnkowskiego odbył się VII Turniej piłki nożnej gimnazjalistów o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu w ramach kampanii przeciwko agresji i przemocy oraz uzależnieniom od środków odurzających wśród dzieci i młodzieży pod hasłem: „Tak sobie życia nie ustawisz”. Wystąpiły w niej reprezentacje ośmiu opolskich gimnazjów, wśród których znalazła się również drużyna naszej szkoły.

Więcej…
 


 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013