pg1logo

45-267 Opole
ul. Mjr. Hubala 2

NIP 7542981713

tel.: (77) 545 32 23
tel.: (77) 545 32 24
fax : (77) 40 30 850

e-mail: psp5@psp5.opole.pl

 

KONTO BANKOWE:

Rada Rodziców

PKO Bank Polski SA

SKO Konto dla Rady Rodziców (SKO (RR))

25 1020 3668 0000

5202 0354 6033

e-mail: 
skarbnikpsp5@gmail.com

 

WOLONTARIAT_PG1

 

certyfikat_wf_z_klasa_big.jpg
certyfikat_unicef.JPG
wiking_odkrywca.JPG
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2009.JPG
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Interkl@sa

Głosuj na nas !

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Reklama

Dziennik elektroniczny w PG1

 

kliknij >>> e-dziennik

Wydarzenia 2014-2015
21-26.06.2015r. Spotkanie osób niepełnosprawnych w Niemczech
W dniach 21-26 czerwca 2015 roku uczennica naszej szkoły Aleksandra Pakuszyńska wspólnie z nauczycielem mgr Joanną Joszko wzięła udział w trójnarodowym spotkaniu osób niepełnosprawnych w Bad Kreuznach w Niemczech. Wyjazd został zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „OPOLSKIE”, a patronat nad całym przedsięwzięciem został objęty przez Urząd Marszałkowski w Opolu oraz przez Kuratorium Oświaty. Organizacją wyjazdu zajęła się kadra Liceum nr VI z Opola. Uczniowie z LO VI byli najliczniejszą grupą wycieczki. Dołączyli do nas również uczniowie z Prudnika. Oprócz nas – Polaków, w spotkaniu brali udział Francuzi, Węgrzy oraz gospodarze – Niemcy. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez gospodarzy, którzy zorganizowali nam mnóstwo atrakcji. Dziękujemy za możliwość dołączenia do reprezentacji Opola podczas wyjazdu. Wyjazd był bardzo owocny, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc oraz przeżyliśmy wspaniałe chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Więcej…
 
18.05.2015r. - AKADEMIA NAJMŁODSZYCH MATEMATYKÓW

 

 

Dnia 18 maja 2015r. w naszym gimnazjum odbyła się już piąta edycja warsztatów matematycznych Akademii Najmłodszych Matematyków, która jest adresowana do uczniów szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i chętnych do rozwijania swoich pasji związanych z tym przedmiotem. Na spotkanie przybyło 30 uczniów wraz z nauczycielami z sześciu różnych szkół miasta Opola i okolic. Tegoroczne warsztaty pt.: „Matematyka gimnastykuje umysł - czyli twórcze rozstrzyganie problemów Fermiego„ prowadziła Pani Anna Matyaszczuk oraz Pani Honorata Kulpińska. W tym roku zaangażowani zostali również uczniowie klasy 2 D, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach kółka matematycznego.
Więcej…
 
25-19.05.2015r. - Zielona Szkoła/Obóz Sportowy - Łazy

 

 

W dniach od 25 maja do 29 maja br. siedemdziesięciu czterech uczniów z klas trzecich, drugich oraz pierwszych naszej szkoły uczestniczyło w Obozie Sportowym/Zielonej Szkole, zorganizowanym przez nasze gimnazjum, do Łaz nad morzem. W ciągu tych pięciu dni pod opieką nauczycieli: Pani Doroty Olechnowicz,Pani Jolanty Zeman – Czajkowskiej oraz Pani Magdy Kadłubowskiej, a także trenerów Pana Andrzeja Dryndy oraz Pana Artura Pokornego oraz pod kierownictwem Pani Anny Matyaszczuk, uczniowie mieli okazję poznać najbliższą okolicę miejscowości Łazy, zwiedzić i zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Darłowa i Darłówka.

 

Więcej…
 
25.05.2015 - 25 lat opolskiego samorządu

 

 

W ramach obchodów 25 lat samorządności w Opolu uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w dwóch przedsięwzięciach organizowanych na terenie naszego miasta pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola przy współpracy z Wydziałem Oświaty UM.
Więcej…
 
22.06.2015r.- II Gala Opolskich Ogrodów Talentów
W dniu 22 czerwca 2015 roku odbyła się II Gala Opolskich Ogrodów Talentów. Doceniono uczniów, którzy dzięki swoim talentom zostali laureatami konkursów organizowanych na terenie miasta Opola oraz nauczycieli, którzy pomagali uczniom rozwinąć swoje talenty. Naszą szkołę w kategorii muzycznej reprezentowali – Oliwia Sawicka oraz zespół wokalno- instrumentalny w składzie: Paweł Konieczny, Michał Cekus i Michał Jakubiak. W tym samym dniu w godzinach popołudniowych odbył się koncert „25 piosenek na 25 lecie samorządności”. W koncercie wzięli udział uczniowie naszej szkoły Oliwia Sawicka, Natalia Franczyk, Adrianna Matyszok oraz zespół wokalno- instrumentalny w składzie Paweł Konieczny, Michał Cekus i Michał Jakubiak. Solistom towarzyszył profesjonalny zespół muzyczny.
Więcej…
 
16.05.2015r. - „NIE LĘKAJCIE SIĘ” - „URODZINY ŚW. JANA PAWŁA II”
W dniu 16 maja 2015 r. odbył się w Opolskiej Katedrze spektakl słowno- muzyczny „NIE LĘKAJCIE SIĘ” - „URODZINY ŚW. JANA PAWŁA II” Artyści- poeci razem z chórami stowarzyszenia „Opolszczyzna śpiewa” uczcili 95rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, pierwszą rocznicę kanonizacji i 10 rocznicę śmierci . Wiersze prezentowali poeci Klubu Związków Twórczych w Opolu. Oprawę muzyczną przygotowały chóry pracujące pod patronatem stowarzyszenia „Opolszczyzna śpiewa”. Chóry wykonały pieśni, które bardzo często towarzyszyły papieżowi Janowi Pawłowi II w czasie pielgrzymek do Polski. „Znowu Cię spotykam”, „Tato”, „Santo Subito”, „Taki mały, taki duży”, „Totus Tuus”, „Nie lękajcie się”, „Nie bój się”, „ABBA OJCZE”, „Barka”. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu reprezentował chór „Musiołowe słowiki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu wspierając pierwszy głos oraz chór Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu , którego dziewczęta wykonały w pieśniach partię drugiego głosu, a chłopcy partię trzeciego głosu.
Więcej…
 
18.06.2015 r. II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy
Dnia 18 czerwca 2015 r. uczeń klasy IIa Darek Kucharek  wziął udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy,organizowanej przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W wyniku  zaciętej rywalizacji  udało mu się zdobyć  wyróżnienie.Gratulujemy!
 
Więcej…
 
RODZICU! Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!

kliknij >>> CZYTAJ WIĘCEJ <<<

 

 

 
OPOLSKIE OGRODY TALENTÓW 2015 - LISTA LAUREATÓW X FESTIWALU PIOSENKI POLSKIEJ
Wyniki konkursu. GRATULEJEMY !!!         >>>>KLIKNIJ TUTAJ<<<<
 
 
28.04.2015r. - II FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ I AUTORSKIEJ „POTOK 2015”

 

 

 

W dniu 28 kwietnia 2015 r. odbył się II FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ I AUTORSKIEJ „POTOK 2015”, zorganizowany przez ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W OPOLU W kategorii soliści – szkoły gimnazjalne III miejsce zdobyła uczennica klasy 1 c Oliwia Sawicka W kategorii zespoły: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zdobył zespół wokalno- instrumentalny w składzie Paweł Konieczny klasa 1d, Michał Cekus klasa 2 d, Michał Jakubiak klasa 1d za wykonanie piosenki autorskiej Pawła Koniecznego. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Aldona Król

Relacja NTO

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150428/POWIAT01/150429438

 
III Festiwalu Artystycznego „OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2015”

 

 

Duet wokalno- instrumentalny Paweł Konieczny i Michał Cekus został laureatem w kategorii muzycznej III Festiwalu Artystycznego „OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2015” , który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.
Gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów.
Aldona Król

 
05.05.2015r. - Opolskie Młode Talenty
Dnia 05.05.2015r. miało miejsce wydarzenie w Opolskiej Filharmonii ,,Opolskie Młode Talenty", w którym naszą Szkołę reprezentowali Michał Cekus i Paweł Konieczny. Opiekunem uczniów jest nauczyciel muzyki - Pani Aldona Król.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
25.03.2015 – PODSUMOWANIE VIII DNI NAUKI I KULTURY
W dniu 25 marca br. nastąpiło uroczyste zakończenie najważniejszego przedsięwzięcia szkoły - 8 edycji Dni Nauki i Kultury, odbywającej się pod honorowym patronatem NTO, Radio Opole oraz Urzędu Marszałkowskiego. W ciągu 3 miesięcy uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z całej Opolszczyzny wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach, pokazach i konkursach, wspólnie się bawili i mieli okazję sprawdzić swą wiedzę w praktyce. Zapraszamy na kolejną edycję już za rok! 

Więcej…
 
25.03.2015 – DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM

 

 

Nasza szkoła tradycyjnie, jak co roku, zorganizowała Dzień Otwarty, na który zaprosiła uczniów klas szóstych wraz z rodzicami. Przyszłoroczni gimnazjaliści tłumnie przybyli, by zobaczyć, jak wygląda szkoła, klasy, wyposażenie i obejrzeć przygotowane dla nich różnorodne zajęcia i pokazy. Dziękujemy za odwiedziny. Bardzo nam było miło wszystkich gościć. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Więcej…
 
MÓWIĄ I PISZĄ O NAS

18.02.2015r. Kurier Opolski (16 minuta programu)

08.03.2015r. Serwis opole.pl

09.03.2015r. Kurier Opolski (18 minuta programu)

09.03.2015r. Serwis 24 Opole

10.03.2015r. Radio Opole

 

 
28.03.2015r. - III HALOWY FESTIWAL SPRINTU
W dniu 28 III 2015r. na hali Politechniki Opolskiej odbył się III Halowy Festiwal Sprintu na dystansie   60 m. Organizatorem były sekcje lekkoatletyczne AZS-u PO i MOS-u.
Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki oraz selekcja do sportu utalentowanych dzieci i młodzieży miasta Opola. W imprezie wystartowały dziewczęta i chłopcy szkół podstawowych , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy III   - Krzysztof Michałowicz, który zajął  I miejsce w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych i z wynikiem  7,41 s. pobił rekord festiwalu zdobywając złoty medal, statuetkę oraz certyfikat potwierdzający pobicie rekordu.
WIELKIE BRAWA
Więcej…
 
31.03.2015r. - Turniej piłki nożnej dziewcząt "CocaCola Cup"

 

 

W dniu 31.01.2015. Nasza szkoła była organizatorem turnieju piłki nożnej dziewcząt "CocaCola Cup" w którym wzięły udział zespoły z pięciu szkół:
1.    Publiczne Gimnazjum nr 1 z Opola
2.    Publiczne Gimnazjum nr 8 z Opola
3.    Publiczne Gimnazjum w Starych Siołkowicach
4.    Publiczne Gimnazjum w Prószkowie
5.    Publiczne Gimnazjum w Niemodlinie

 

Więcej…
 
Targi Edukacyjne 2015

 

W dniach 26-27 lutego br. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wzięli udział w Targach Edukacyjnych, po raz drugi zorganizowanych w Centrum Wystawienniczo -Kongresowym w Opolu. To wydarzenie było skierowane zarówno do uczniów, jak i wszystkich pracowników oświaty z Opola i regionu. Podczas targów można było zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych, obejrzeć występy wokalne, pokazy tańców latynoamerykańskich oraz pierwszej pomocy, wziąźć udział w warsztatach z planowania kariery edukacyjno - zawodowej, rysunku technicznego i architektonicznego lub z carvingu, obejrzeć pokazy fryzjerskie, kosmetyczne, skorzystać z magii photoshopa.


Naszym trzecioklasistkom szczególnie przypadły do gustu bilety lotnicze z ich zdjęciem na Dni Otwarte do Ekonomika oraz dekoracje florystyczne z krepiny.
Przygotowała: Grażyna Dudek

Więcej…
 
18-19.02.2015r. - DNiK w PG1 – warsztaty dla uczniów klas szóstych

Uczniowie klasy 1c, będący członkami szkolnego koła chemicznego, przygotowali
i poprowadzili (pod czujnym okiem opiekuna dr Doroty Olechnowicz) zajęcia warsztatowe dla uczniów klas szóstych zaproszonych szkół podstawowych.
Goście mieli okazję brać czynny udział w zajęciach z dwóch różnych tematów.
•    Przy jednym stanowisku otrzymywali wybrane gazowe składniki powietrza, badali ich właściwości i wykrywali po przez reakcje charakterystyczne. Między innym wywoływali mniwybuch wodoru, zbierali dwutlenek węgla i gasili nim świeczki, otrzymywali tlen
z suchych drożdży. Zazwyczaj spore wrażenie wywoływał efekt, jaki daje spalanie magnezu w samym tlenie.  
•    W tym czasie drugi zespół miał okazję przeprowadzać i obserwować szereg reakcji chemicznych, którym towarzyszyły zmiany barw. Najbardziej podobało się otrzymywanie „sztucznej krwi” oraz „zegar jodowy”.

Dorota Olechnowicz

 
18.02.2015r. - Dni Nauki i Kultury w kl.2e

 

 

W środę 18 lutego, w ramach ,,Dni Nauki i Kultury’’, klasa II e poszła na ciekawy wykład na temat Londynu. Prelekcja miała miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu i wygłoszona była przez panią bibliotekarkę, która wprowadziła uczniów w historię miasta w jego naturalnym języku - angielskim. Wykład przedstawiony był w formie prezentacji multimedialnej, dostarczył nam wiele cennych informacji. Wszyscy byli zadowoleni i każdy z uczniów znalazł coś dla siebie. Tego samego dnia udaliśmy na Wieżę Piastowską. Oglądaliśmy tam krótki filmik o powstaniu i historii wieży. Następnie razem z przewodnikiem poszliśmy zwiedzać zabytek, który jest symbolem Opola. 
Więcej…
 
18.02.2015r. - Ciekawe zajęcia edukacyjne dla klasy III a

 

 

W środę 18 lutego uczestniczyliśmy w kilku ciekawych zajęciach. Dzień rozpoczął się wizytą w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej, który zorganizował nam warsztaty „Wspólnota Europejska – informacje o historii i funkcjonowaniu Unii Europejskiej”. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, w trakcie której zadawaliśmy liczne pytania i aktywnie prezentowaliśmy naszą wiedzę. W drugiej części zajęć wszyscy mogliśmy się sprawdzić rozwiązując quiz wiedzy o Unii Europejskiej. W nagrodę za poprawne rozwiązania otrzymaliśmy firmowe długopisy.
Więcej…
 
02.03.2015r. "Ogólnopolskie Wybory Książek"

2 marca 2015r. uczniowie klasy 1d uczestniczyli w akcji "Ogólnopolskie Wybory Książek" w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Akcja ta polegała na przeprowadzeniu wyborów najbardziej interesujących książek. Młodzież dostała karty do głosowania, gdzie po wpisaniu tytułów ulubionych książek wrzucali do urny. Dzięki głosowaniu dowiemy się, które książki najchętniej czytają młodzi ludzie i które z nich powinny znaleźć się na bibliotecznych półkach.

http://opole.tvp.pl/19081429/mlodziez-wybiera-ulubione-ksiazki

 

 
WARSZTATY KLASY 1A – DNiK
W związku z obchodami Dni Nauki i Kultury w naszym gimnazjum, w dniach 18 i 19 lutego klasa 1a uczestniczyła w warsztatach. Przez dwa dni byliśmy gośćmi w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu oraz w Muzeum Śląska Opolskiego. Pierwszego dnia warsztaty rozpoczęliśmy w Opolskim Muzeum, gdzie zostaliśmy zapoznani z pojęciem abstrakcji w malarstwie i nie tylko. Obejrzeliśmy prace znanego polskiego malarza, prezentację multimedialną na temat abstrakcji, a następnie uczniowie sami wykonali obraz abstrakcyjny. Po wizycie w Muzeum trafiliśmy na lekcję o Nowym Jorku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, gdzie poznaliśmy wiele ciekawych faktów z historii i życia największego w USA miasta, a także mieliśmy okazję poćwiczyć swoje umiejętności językowe.
Więcej…
 
18-19.02.2015r. WARSZTATY W GIMNAZJUM

 

 

18 i 19 lutego 2015 r. odbyły się warsztaty skierowane do uczniów klas szóstych. Nauczyciele naszego gimnazjum przygotowali nowoczesne i niesamowicie interesujące zajęcia dla młodzieży, która z zachwytem brała w nich udział. Ciekawe tematy zajęć , nowoczesne formy pracy oraz wspaniale przygotowani nauczyciele to zalety naszej szkoły oraz mocne strony nauczania w naszej placówce.
Więcej…
 
24.02.2015r. - Spotkanie z żołnierzami z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej

 

24 lutego 2015r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu st. chor. szt. Stanisława Gawła i sierż. Adriana Hosalę. Celem zajęć było przybliżenie naszym uczniom historii Iraku i Afganistanu . Dzięki pasji historycznej chorążego Gawła młodzież miała możliwość przypomnieć sobie zdobyte informacje na temat kultury, religii muzułmanów.Usłyszeli również mnóstwo ciekawostek związanych z tymi dalekimi krajami, których próżno szukać w podręcznikach i książkach. Logistycy przybliżyli również słuchaczom działania jakie pełnili żołnierze podczas misji stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie.
Więcej…
 
Dni Nauki i Kultury w kl. IIIc

W środę 18 lutego, w ramach Dni Nauki  i Kultury, klasa III c wysłuchała
bardzo ciekawego wykładu na temat Londynu. Prelekcja miała miejsce w
Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu i wygłaszana była przez panią
bibliotekarkę, która wprowadzała uczniów w historię miasta w jego
naturalnym, czyli angielskim języku. Uczniowie jednak woleli wersję
językowo im bliższą i dlatego zajęcia odbyły się "po naszemu". W sposób
bardzo  ciekawy i przystępny, z zachowaniem chronologii i bloków
tematycznych, mieli okazję przypomnieć sobie (a może i dowiedzieć się)
informacje na temat tego bardzo starego, przepięknego europejskiego
miasta. Wykład ilustrowany był zdjęciami, wzbogacany językiem angielskim
(Pani nie dała za wygraną) oraz pytaniami skierowanymi do słuchaczy.
Nasi uczniowie bardzo dzielnie, zespołowo udzielali odpowiedzi,
wnioskowali prawidłowo   i -  w zadzie poradzili sobie z londyńskim
problemem dość dobrze.
Natomiast wręcz rewelacyjnie poradzili sobie z pieczeniem faworków z
uczniami Zespołu Szkól Specjalnych, których odwiedzili w drugiej części
dnia. Wizyta była inicjatywą jednej z uczennic, której zależało  na
bliższym kontakcie i zrobieniem czegoś wspólnie z niepełnosprawnymi,
młodymi ludźmi. Nasi uczniowie wspólnie z gospodarzami wałkowali ciasto,
wykrawali i smażyli chrusty, ( a niektórzy to podjadali !) fajnie się
przy tym bawiąc. Tak fajnie, że klasa III c postanowiła powtórzyć
spotkanie, z pizzą w roli integrującej.

19 lutego razem z kilkoma innymi klasami, klasa III c pojechała na
Politechnikę Opolską. Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów, jeden z nich
dotyczył struktury i sposobu funkcjonowania uczelni, a drugi szeroko
rozwiniętej problematyki pszczół. Bardzo interesujący okazał się wykład
o pszczołach, z którego gimnazjaliści dowiedzieli się bardzo wiele nie
tylko o budowie, życiu i zwyczajach tych owadów, ale także o zdrowotnych
aspektach miodu, powiązaniu pszczół ze ssakami, apiturystyce i ekonomii,
ekologii.

Jolanta Turowska

 
18-19.02.2015r. Warsztaty biologiczne

 

 

Uczniowie klas VI wykonywali obserwacje mikroskopowe. Uczyli się obsługiwać mikroskopy oraz podjęli próbę rozpoznania preparatów mikroskopowych w tym tkanki kostnej , krwi, skórki cebuli, pantofelka i eugleny. Uczniowie spisali się bardzo dobrze , pracując zespołowo udało im się znaleźć obraz preparatów pod mikroskopem oraz prawidłowo je rozpoznać. Na drugim stanowisku wykonywana była piramida pokarmowa. Uczniowie wykazali się znajomością zasad prawidłowego żywienia. Dopasowali produkty żywnościowe do poszczególnych składników pokarmowych, wykonali estetyczne prace plastyczne.
 
18 i 19.02.2015r. Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 

 

Uczniowie klas 1c i 2c w dniach 18 i 19 lutego uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez Panią Katarzynę Pawluk kierownika działu informacji MBP. Uczniowie zapoznali się z zasobami biblioteki, komputerowymi bazami danych oraz możliwością wypożyczania książek on line. Mieli do wykonania zadania polegające na wyszukiwaniu informacji w zbiorach bibliotecznych. Zapoznali się z platformą Ninateka. Drugiego dnia uczestniczyli w warsztatach poświęconych sylwetce Jana Karskiego.
 
19.02.2015r. - Ciekawe zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy 3b naszej szkoły

„Statystyka to matematyczny kamuflaż błędu…”

Georges Elgozy

W dniu 19 luty br. uczniowie klasy 3B naszego gimnazjum uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach z doradztwa zawodowego zorganizowanych dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Michalczyk reprezentującej Opolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu. Godzinne spotkanie odbyło się w naszej szkole, w takcie którego wychowankowie poznawali sens wyboru przyszłej drogi zawodowej. Mieli również okazję sprawdzić swoje zainteresowania wypełniając Kartę Zainteresowań. Spotkanie było bardzo ciekawe dla uczniów, na co wskazywała ich aktywność podczas zajęć. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym odbędą się kolejne takie spotkania.

Po zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Urzędu Statystycznego w Opolu. Spotkanie prowadziły: Pani Hanna Sterniuk – Mościcka oraz Pani Ewa Natrońska - Komar, które reprezentują dział Edukacji Statystycznej Urzędu Statystycznego w Opolu.

Podczas przeprowadzonych zajęć edukacyjnych pt. „Statystyka dla bystrzaka” uczniowie naszej szkoły min.:

• zapoznali się z działalnością Urzędu, w tym ofertą publikacyjną,

• uświadomili sobie o znaczeniu rzetelnych danych statystycznych,

• nauczyli się właściwe interpretować dane i wskaźniki statystyczne,

• znają sytuację demograficzną w woj. opolskim,

• potrafią już korzystać ze źródeł statystycznych oraz wiedzą jak świadomie użytkować dane statystyczne.

Podczas warsztatów uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach i chętnie wykonywali ćwiczenia zadane przez Panie prowadzące, wyszukując danych statystycznych w Banku Danych Lokalnych czy w Portalu Geostatystycznym. Pani Małgorzacie Michalczyk, Pani Hannie Sterniuk – Mościckiej oraz Pani Ewie Natrońskej - Komar serdecznie dziękujemy za gościnność i przeprowadzenie atrakcyjnych warsztatów i zajęć edukacyjnych.

Opracowała Anna Matyaszczuk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Więcej…
 
18.02.2015r. - Relacja z warsztatów dla uczniów klasy 3b naszej szkoły na Politechnice Opolskiej wydz. Automatyki i Informatyki

„Czysta matematyka jest najlepszą grą na świecie. (...)
Jest za darmo i nie zna żadnych ograniczeń.
Można w nią grać wszędzie (...)”
Richard J. Trudeau


W dniu 18 luty br. uczniowie klasy 3B naszego gimnazjum uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach grafiki komputerowej na Politechnice Opolskiej przy ul. Sosnkowskiego. Dzięki uprzejmości Pana mgr Tomasza Ciecierskiego reprezentującego Akademickie Biuro Karier PO oraz zaangażowaniu studentów I i III roku informatyki Politechniki Opolskiej, uczniowie mieli okazję stworzyć fragment własnej gry komputerowej oraz poznać techniki animacji postaci w 3D.
Wychowankowie z zaangażowaniem pracowali w profesjonalnej pracowni komputerowej pod okiem studentów Pana Łukasza Debita, który prowadzi koło graficzne na PO oraz Pana Szymona Szobieszczańskiego.
Po interesujących warsztatach graficznych przyszedł czas na zwiedzanie pracowni automatyki i informatyki. Tam uczniowie zobaczyli jak uczą się studenci, który pracują na różnego rodzaju robotach, symulatorach oraz jak prowadzą badania i projektują układy sterowania o złożonej strukturze hierarchicznej i wielopoziomowej.
Następnie uczniowie naszej szkoły wysłuchali Pana mgr Tomasza Ciecierskiego, który opowiadał o wydziałach Politechniki Opolskiej i jej współpracy z uczelniami zagranicznymi.   Na koniec zwiedzili również czytelnię PO oraz podziwiali wystawę zdjęć z wyprawy do Izraela państwa Elżbiety i Adama Czerwińskich.
Po dzisiejszym dniu uczniowie przekonali się, że studia na kierunku informatyka to wielozadaniowy, stabilny i najbardziej niezawodny system nauki, dzięki któremu można wznieść się na krzemowe wyżyny.

Panu mgr Tomaszowi Ciecierskiemu oraz studentom Politechniki Opolskiej serdecznie dziękujemy za gościnność i  przeprowadzenie atrakcyjnych  warsztatów.  


Opracowała
Anna Matyaszczuk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :

Więcej…
 
NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Kolejny już raz uczniowie klasy sportowej o profilu piłki nożnej, w ramach projektu edukacyjnego pt. „Ruch, radość, rozwój – jak zorganizować turniej piłki nożnej?”, zorganizowali swoin równieśnikom zawody sportowe. Tym razem odbył się on 14.01. 2015. Wzięli w nich udział reprezentacje wszystkichklas drugich naszego gimnazjum.

Więcej…
 

DNiK

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w tych dniach uczestniczą w warsztatach współorganizowanych przez instytucje kulturalne i naukowe miasta Opola. Wśród nich znajdują się :

• Politechnika Opolska,

• Muzeum Śląska Opolskiego

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna

• Miejska Biblioteka Publiczna

• Biblioteka Austriacka

• Urząd Miasta Opola

• Urząd Statystyczny

• Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

• OHP

• Zespół Szkół Specjalnych

 
11.01.2015r. KONCERT CHÓRÓW CHÓRÓW SZKOLNYCH

 

 

11 stycznia 2015 r. w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
odbył się
KONCERT CHÓRÓW OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU ROZWOJU CHÓRÓW SZKOLNYCH „ŚPIEWAJĄCA POLSKA”
i STOWARZYSZENIA OPOLSZCZYZNA ŚPIEWA

W KOLE KOLĘDUJEMY 2015 DLA PIOTRA I PAWŁA

W koncercie wzięło 11 chórów z Opolszczyzny, którym towarzyszyli muzycy z El 12 Opole Politechnic Band oraz kwartet smyczkowy. Dochód z kwesty, która była prowadzona podczas koncertu przeznaczony został z Piotra i Pawła Bilów chłopców, którzy zmagają się z ciężką chorobą.
Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu – Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 wystąpili wspólnie z innymi chórami w grupie prawie dwustuosobowej.
Kolędy zaśpiewano  w układzie jedno- dwu- trzy i czterogłosowym.
Wykonano wspólnie następujące kolędy:
3. "Słuchaj, brzmi aniołów pieśń"
4. "Miasteczko małe Betlejem"
5. "Adeste fideles"
6. "Nad Betlejem w ciemną noc"
10. "Przybieżeli do Betlejem"
11. "Jezus malusieńki"
12. "Lulajże Jezuniu"
13. "Gdy się Chrystus rodzi"
Na zakończenie zaśpiewano pieśń „Modlitwa o pokój” oraz wspólnie z publicznością zgromadzoną w kościele kolędę „Bóg się rodzi”
Akompaniament do  niektórych pieśni zagrała p. Aldona Król oraz p. Anna Dul

Koncert odbył się pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Biskupa Diecezji Opolskiej.

Aldona Król

 
12.12.2014r. E–SPARTAKIADA PO RAZ CZWARTY
Zima to czas sportów halowych, dlatego też nasi uczniowie klas sportowych o profilu piłka nożna po raz kolejny wzięli udział w nietypowej rywalizacji. Konkurowali z kolegami i koleżankami z całej Polski w piłce nożnej na stronach internetowych Polskiego Sportu 2024. Praktycznie polegało to na pokonaniu na czas standardowego toru umiejętności technicznych. Wszyscy wystartowali 12 grudnia 2014r. o godz.9. 00 a ich wyniki do godz. 15.00 zostały zarejestrowane na stronach organizatora. W rywalizacji reprezentowało naszą szkołę 49 uczniów i uczennic z naszych klas sportowych w trzech kategoriach wiekowych.
Więcej…
 
03.12.2014r. - turnieju piłki nożnej gimnazjalistów Opola o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu
3 grudnia doszło do rozegrania turnieju piłki nożnej gimnazjalistów Opola o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu pn. „ Stop Ustawkom !” realizowanego w ramach Wojewódzkiego Programu Prewencyjnego BEZPIECZNE DZIŚ-BEZPIECZNE JUTRO Znakomicie wypadła nasza reprezentacja w składzie Dawid Miroszka, Adrian Rał, Cezary Szumilas, Kajetan Zdrzałka, Mateusz Kępczyński, Łukasz Szelewski, Filip Silko, Daniel Zięba i Marek Zdzuj pokonując wszystkich swoich rywali. Pierwsze skrzypce zagrał rzecz jasna Dawid, który strzelił większość bramek dla naszej drużyny,ale bez żelaznej postawy w obronie w wykonaniu Adriana i świetnych parad bramkarskich Kajetana zwycięstwo nie byłoby tak spektakularne. Zwycięstwo nad PG8 3:0 i remis z PG7 1:1 dał nam bezpośredni awans do ścisłego finału w którym to rozgromiliśmy zespół PG9 8:3. Gratulujemy naszym piłkarzom.
Więcej…
 
08.12.2014r. - Piłkarska reprezentacja w piłce nożnej chłopców z PG1
Piłkarska reprezentacja w piłce nożnej chłopców z PG1 potwierdziła swoją supremacje w Opolu zwyciężając 21.11 w kolejnej edycji mistrzostw Opola. Tytuł chłopcy osiągnęli zasłużenie pokonując drużyny PG4, PG9 i PG7
Nasz zespół wystąpił w składzie:Dawid Miroszka, Adrian Rał, Cezary Szumilas,Kajetan Zdrzałka, Mateusz Kępczyński, Łukasz Szelewski, Daniel Zięba i Filip Silko.
Nasi mistrzowie awansowali dzięki temu do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 8 grudnia w Kluczborku. Pierwszym naszym przeciwnikiem byli gospodarze nie pomogła im własna hala wygraliśmy 3:0. W kolejnych meczach jednak ulegliśmy Skorogoszczy 2:3 i Głogówkowi 2:4 przez co ostatecznie uplasowaliśmy się na 3 miejscu. Gratulujemy.
Więcej…
 

 

 

 

 
20.11.2014 – Podsumowanie projektu OPOLE IST SEHENSWERT – WARTO ZOBACZYĆ OPOLE

 

 

Przez ponad dwa miesiące uczniowie klas drugich: 2a, 2d i trzecich: 3a, 3c zaangażowani byli w realizację projektu, którego zasadniczym celem było pogłębienie wiedzy w języku niemieckim na temat Opola. Poprzez działanie, odkrywanie i zabawę uczniowie poszerzali swoje wiadomości o Opolu poznając symbole miasta, jego historię, położenie geograficzne, zabytki, sławne postacie oraz oferty kulturalne oferowane mieszkańcom.
Więcej…
 
22.11.2014r. - Warsztaty o tematyce kolędowej

 

 

W dniu 22 listopada 2014 r. (sobota) w auli III Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Opolu odbyły się warsztaty o tematyce kolędowej prowadzone przez księdza Piotra Kierpala z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.W warsztatach wzięła udział grupa uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie z innych szkół opolskich. Warsztaty rozpoczęły przygotowania do koncertu kolędowego chórów uczestniczących w programie Śpiewająca Polska regionu opolskiego.
Więcej…
 
19.11.2014r. - BRĄZOWE MEDALISTKI W WOJEWÓDZTWIE W UNIHOKEJU

 

 

19 listopada 2014 r. w Niemodlinie, rozegrano Wojewódzki Turniej w unihokeju dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych. W zawodach wystartowały 4 zespoły z Łambinowic, Opola, Skoroszyc i Prudnika. Mistrzem Województwa Opolskiego została drużyna z Łambinowic, natomiast nasze gimnazjum zajęło 3 miejsce. Brązowe medalistki zagrały w składzie : Pyrć Paulina, Chwistek Natalia, Długosz Katarzyna, Szabat Natalia, Głośnicka Justyna, Rosińska Natalia, Rychlik Natalia. Gratulujemy ! Opiekun drużyny: Jolanta Zeman-Czajkowska

 

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 

Wyszukaj w serwisie

Blog PG1

 

Moje Miasto Opole BLOG PG1

 

eTwinning

etwinning

 

Certyfikaty

certyfikat_zaczarowany_swiat.JPG
szkola_bez_przemocy.jpg
szkola_z_klasa.jpg
iso.jpg
nauczyciel_z_klasa.jpg
european_language_label.jpg
iso.jpg
szkola_promujaca_zdrowie.jpg
twinning
dzien_wiosny_certyfikat.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_w_europie_2008.jpg
certyfikat_dzien_wiosny_2010.JPG
certyfikat_etwinning
certyfikat_bezpieczna_szkola_3013