Wydarzenia 2017-2018
Finał konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Mamy laureatkę w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Już po raz 17 w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbył się w dniu 11 maja br. finał Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów gimnazjum, zainteresowanych sprawami społecznymi i aktywnych w swoich samorządach szkolnych. W tym roku przypada właśnie jubileusz 20 – lecia samorządów województw i powiatów, dlatego podczas części testowej pojawiły się pytania związane z aktywnościami społeczeństwa obywatelskiego, podziałem władzy, kompetencjami gminy, powiatu i województwa oraz z wykorzystaniem środków unijnych w województwie. Natomiast w części ustnej należało przedstawić wybrane aspekty związane z gminą, w której mieszka uczestnik. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów znalazła się Agnieszka Dudek z klasy 3dg. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest Pan Grzegorz Bortnik.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

NIEPODLEGŁA OKIEM MŁODYCH

Z okazji 100 – lecia niepodległości Polski w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr IX w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów literackich i plastycznych zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Opola. Na konkurs, ku zaskoczeniu organizatorów, wpłynęło ok. 880 prac w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkolaków aż po szkoły średnie. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów znalazła się uczennica naszego gimnazjum Agnieszka Dudek, która zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Symbole Niepodległej”. Opiekunem uczennicy jest pani Barbara Klimko – Durecka.

FOTOGRAFIA - PASJA NASZYCH UCZNIÓW!!!

NASI UCZNIOWIE W CZOŁÓWCE:)))))

Dnia 23.04.2018 roku uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Konkursie Fotograficznym zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Opolu. Po raz kolejny okazało się, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy nie tylko w konkursach przedmiotowych, ale także w artystycznych. Świetne zdjęcia zrobili uczniowie klasy 3d oraz 2d.

A oto nasi zwycięzcy:

Aleksandra Ksiądzyna klasa 2d II miejsce

Kajetan Parkitny klasa 3d III miejsce

Agnieszka Dudek klasa 3d wyróżnienie

Karolina Marschollek klasa 2d wyróżnienie

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ POD NA STRONIE PSP 5 - KLIK

GRATULUJEMY NASZYM ZDOLNYM I UTALENTOWANYM UCZNIOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

opiekunowie:
mgr Jolanta Lubera
mgr Bogusław Makara

NASI UCZNIOWIE ŚWIECĄ PRZYKŁADEM!!!

Dnia 13.04.2018 r. Uczniowie klasy 2c gimnazjum przekazali zebrane rzeczy dla Domu Dziecka w Opolu. Przez dwa miesiące wspólnie z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami zbierali rzeczy dla potrzebujących. Szczególnie zaangażowali się uczniowie klas czwartych! Bardzo Wam dziękujemy za tyle książek i zabawek. Pani Anna Kita i Pani Grażyna Grabowska jak co roku bardzo dużo rzeczy przekazały dla najbardziej potrzebujących. Cały worek gier i puzzli zebrała i przekazała pani Iwona Talaga, która na bieżąco z uczniami z Samorządu Uczniowskiego nagłaśniała naszą akcję. Bardzo dziękujemy również rodzicom za wparcie naszej akcji, dziękujemy wszystkim tym, którzy potrafią zrozumieć innych i wczuć się w ich położenie. Uczniowie naszej szkoły potrafią dzielić się z innymi. Warto podkreślić, że akcja została zorganizowana po raz kolejny i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim , którzy nam pomagali!

,,Wielkie serce masz wtedy, kiedy oprócz siebie widzisz innych, bardziej potrzebujących”

mgr Jolanta Lubera

Współorganizator akcji ,, Podaruj innym radość”

Wolontariusze PG-1 przekazali ponad 40 kg karmy dla bezdomnych zwierząt