Wydarzenia 2017-2018
Dzień językow

26 września świętowaliśmy "na słodko" EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. Imprezę zorganizowali uczniowie i opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego. Podczas przerw można było wziąć udział w konkursach językowych, potańczyć w rytm muzyki rodem z różnych krajów Europy. Uświetnieniem tego wydarzenia były "BABECZKI EUROPEJSKIE" kupowane chętnie zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Dziękujemy serdecznie za udział w imprezie i zapraszamy za rok.

Członkowie wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Europejskiego.

Gala Wojewódzka - Ośmiu Wspaniałych

30 maja 2018 roku w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się

Gala Wojewódzka XIX Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu "Ośmiu Wspaniałych".

Nasza Tegoroczna laureatka Julia Baran otrzymała nagrodę oraz złotą odznakę wspaniałego wolontariusza.

Osobom wyróżnionym - Jagodzie Tylisz i Wiktorii Nawrockiej wręczono dyplomy.

AKCJA RAZEM = WIĘCEJ

,, Otaczaj innych zrozumieniem”

Dnia 25.04.2018r. uczniowie klasy 2c gimnazjum wraz z wychowawcami przeprowadzili niecodzienną akcję na ulicach miasta w Opolu. Akcja została zorganizowana z okazji Miesiąca Autyzmu. Uczniowie na chodnikach rysowali kredą autorskie hasła- sentencje dotyczące tolerancji, autyzmu, miłości i przyjaźni. Celem tej akcji było uwrażliwienie ludzi na problem autyzmu oraz przypomnienie wszystkim najważniejszych wartości w życiu człowieka. W przyszłym roku pragniemy zaangażować więcej uczniów naszej szkoły, gdyż akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdjęcia z tego wydarzenia zostały umieszczone na oficjalnej stronie miasta Opola, promując pozytywne zachowania.

Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły oraz Dyrekcji Zarządu Dróg w Opolu za ogromne wsparcie!

,, Niebo jest w Twoim sercu”

Wychowawcy klasy 2c

mgr Jolanta Lubera

mgr Ewa Pawlik

Finał konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Mamy laureatkę w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Już po raz 17 w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbył się w dniu 11 maja br. finał Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów gimnazjum, zainteresowanych sprawami społecznymi i aktywnych w swoich samorządach szkolnych. W tym roku przypada właśnie jubileusz 20 – lecia samorządów województw i powiatów, dlatego podczas części testowej pojawiły się pytania związane z aktywnościami społeczeństwa obywatelskiego, podziałem władzy, kompetencjami gminy, powiatu i województwa oraz z wykorzystaniem środków unijnych w województwie. Natomiast w części ustnej należało przedstawić wybrane aspekty związane z gminą, w której mieszka uczestnik. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów znalazła się Agnieszka Dudek z klasy 3dg. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest Pan Grzegorz Bortnik.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

NIEPODLEGŁA OKIEM MŁODYCH

Z okazji 100 – lecia niepodległości Polski w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr IX w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów literackich i plastycznych zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Opola. Na konkurs, ku zaskoczeniu organizatorów, wpłynęło ok. 880 prac w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkolaków aż po szkoły średnie. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów znalazła się uczennica naszego gimnazjum Agnieszka Dudek, która zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Symbole Niepodległej”. Opiekunem uczennicy jest pani Barbara Klimko – Durecka.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL